spot 29 TEMMUZ 2011 / 16:39

Yedi yılda yedi başarı

Avea, yedinci yılını Çeşme’de gerçekleştirdiği toplantıyla kutladı.

Avea yedinci yılını Çeşme’de gerçekleştirdiği “7. Yılında Sektörde Rekabeti Şekillendiren Marka: Avea” başlıklı toplantıyla kutladı.
Çeşme Sheraton Otel’de düzenlenen basın toplantısıyla Avea’nın yedinci yaşı kutlandı. Aria-Aycell birleşmesinin ardından yedi yıl önce Avea adını alan şirket Türkiye pazarında üçüncü sırada yer alıyor. Toplantıda bir konuşma yapan Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir, “Abone başına düşen 309 dakikalık konuşma süremizle Türkiye’nin en çok konuşturan GSM operatörüyüz. 2011 yılı gelirlerimize göre ilk çeyrek pazar payımız da yüzde 20,3 abone sayımız ise 12,2 milyon oldu. Bu da geçen yılın aynı dönemine göre 756 bin abone artışı anlamına geliyor” dedi.

Yedi yılda Avea’dan ilkler
Yedi yıllık süreçte Türkiye’nin tek Ar-Ge sertifikasına sahip operatörü olduklarının altını çizen Akdemir, bu konuda şunları söyledi:
“Avea – Garanti Bankası işbirliğinde ve Mastercard ile Gemalto’nun da desteğiyle başlatılan BonusluAvea sadece Türkiye’de değil dünyada da bir ilk. Mobil Tahlil Projesi ile de dünyada bir ilke imza attık. Avea olarak tam dokuz yıl önce, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’a aynı anda sponsor olduk. Gelir Paylaşım Ortaklığı ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik ve Kartalcell, Fenercell, GSMobile ve TrabzonCell markaları altında Mobil Telekomünikasyon İşbirliklerini hayata geçirdik. Sosyal ağlarda da facebookta en çok üyesi olan operatörler sırada dünya çapında dördüncü sırada yer alıyoruz. Kısaca yedi yılda çok önemli işler imza attığımızı ve bundan sonra da atmaya devam edeceğimizi söyleyebilirim.”
ETİKETLER : Sayı:832
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN