spot 04 ARALIK 2011 / 14:14

Yeni hedef Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri

Provus’un hedefinde Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri var.

Ödeme sistemleri sektöründe faaliyet gösteren Provus kart yönetimi, POS ve ATM driving konularında  bankacılık, telekom, ulaşım ve perakende sektörlerinde  faaliyet gösteren şirketlere karlılıklarına katkı sağlayan ödeme sistemleri platformları kuruyor. Türkiye’nin dışında Arnavutluk, Kosova, KKTC, İngiltere ve Romanya’da da faaliyet gösteren şirket, farklı ülkelerde 39 banka ve 12 perakende şirkete hizmet veriyor. Son olarak Cardist Fuarı’nda bir oturum düzenleyen şirket, Provus Day sonrası katılımcılardan da olumlu geri bildirimler almıştı.
Provus Bilişim Genel Müdürü Tunç Daşar, yeni hedeflerinin Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri olduğunu açıklarken, Dubai, Irak, Kazakistan ve Azerbaycan’daki bankalardan gelen teklifleri değerlendireceklerini söyledi. Daşar, “Son çeyrekte hayata geçireceğimiz yeni projelerle 2011 hedeflerimizin üzerine çıkacağız. Bankacılık ve bankacılık dışı sektör için mobil tarafta iş modelleri çalışmalarımız var. 2012 büyümemiz yüzde 60‘ın üzerinde olacak. Önümüzdeki 3 yıllık süreçte ise 2001’den bu yana yaptığımız toplam iş hacmini tekrarlayacağız. 2015 yılında 25 milyon kartı işletmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sektör dikey pazarlara doğru büyüyor
“Türkiye’deki ödeme sistemi pazarının, yurtdışına kıyasla ciddi bir hızla büyüme kaydetmesiyle, sektördeki ödeme sistemleri oyuncularının rekabetçi yapısıyla, doğal olarak bizlerde bir değişim sürecine girdik” diyen Daşar, 2000’li yılların başından bu yana büyüme hızını artıran ödeme sistemleri sektörünün, kendilerini bir teknoloji ve operasyon sağlayıcılığı hizmetinden de öte, inovatif- iş geliştiren bir kurum olmaya doğru yönlendirdiğini anlattı. Daşar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün ödeme sistemleri pazarına baktığımızda, bankacılık sektöründe değil, perakende, telekom, ulaşım sektörlerine doğru da ciddi bir genişleme içinde olduğu görülüyor. Bu da bizim teknoloji ve işletim olarak mevcut pazarlar dışında gidebileceğimiz yeni pazarları işaret ediyor. Bankacılık ve bankacılık dışı sektörler arasında bugüne kadarki birikimimizi kullanarak sinerji yaratan platformlar oluşturuyoruz. Türkiye’de PTT debit kart projesini kısa bir zaman önce hayata geçirdik. Telekom, ulaşım  sektörlerine yönelik geniş kitlelere ulaşacak projelerimiz bulunuyor. Yine bankaların üst segment kredi kartı kullanıcılarına yönelik pazara dinamizm getirecek ürünümüzü kısa bir süre sonra sunacağız.”
ETİKETLER : Sayı:848
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN