spot 19 KASIM 2012 / 15:43

Yeni nesil siber saldırılara karşı FireEye çözümleri

Bölgesel müşterilere daha iyi hizmet verebilmek için Türkiye’deki kadro sayısını artırma kararı aldıklarını belirten FireEye Küresel Satışlar ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jeffrey Williams, dağıtıcılar aracılığıyla farklı ülke pazarlarına girdiklerini, Türkiye’de de güvenlik alanında hizmet veren, Türkiye pazarını iyi tanıyan Prolink ile 1,5 yıldır hizmet verdiklerini, Prolink’in Fireeye’ın sunduğu hizmetlere değer kattığını belirtti.
Williams, Türkiye üzerine yaptıkları araştırmalarda hem özel şirketlerin hem de kamu sektörünün siber saldırıları tehdidi altında olduğunu, daha üst seviyede saldırıların artacağını söyledi ve Türkiye pazarındaki hedeflerini  “hizmet verecekleri şirketlere proaktif yaklaşımlarla bu siber saldırılarla baş etme yeteneği kazandırmak” olarak açıkladı.
Williams yeni nesil saldırılar ve FireEye’ın çözümleri ile ilgili şu detayları paylaştı: “Yeni nesil saldırılar güvenlik sistemlerini by pass ediyor. Şirketler artık zero day ve APT saldırıları gibi daha önce görülmemiş saldırılarla karşılaşıyor. Bu saldırıları son çıkan güvenlik sistemleri önleyemiyor. FireEye tüm bu yeni nesil tehditlerle patentini aldığı ‘Virtual Execution’ teknolojisiyle başa çıkıyor.
Türkiye’de de hem kamu hem de özel sektör siber saldırılarla karşı karşıya. Veri güvenliğini tehdit eden tüm bu saldırılara karşı Türkiye’deki kamu ve özel sektörü korumak için Türkiye’deyiz. Özellikle zero day ve malware saldırılara karşı şirketlerde farkındalık yaratmayı hedefliyoruz.”
Prolink Genel Müdürü Ken Bradley, 1997’den beri Türkiye’de hizmet veren Prolink’in Fireeye dağıtıcılığı ile özellikle büyük şirketlere, bankalara, kamu sektörüne hizmet verdiğini belirtti ve ekledi: “Fireeye’ın yerel kadrosuyla temsil edilmesinin Türkiye’deki müşterileriyle ilişkilerinde oldukça önemli çünkü şirketler bir sorun yaşadığında direkt muhatap arıyorlar. Fireeye’ın Türkiye’deki kadrosunu genişletmesi sadece bir başlangıç, önümüzdeki iki yıl içinde Fireeye Türkiye’de herkesin bildiği bir şirket haline gelecek.”
FireEye Ortadoğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Satış Direktörü Ray Kafity, güvenlik alanındaki çözümlere yenilikçi teknolojileri ile değer kattıklarını ciddi tehdit altında bulunan Türkiye’deki şirketlere yeni nesil çözümler sunduklarını, Türkiye pazarından beklentilerinin yüksek olduğunu belirtti.
ETİKETLER : Sayı:896

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics