spot 05 ARALIK 2010 / 18:00

Yeni organizasyonla pazar odağı artıyor

Jabra, Türkiye’deki yapılanmasıyla daha hızlı bir büyüyecek.

Jabra, Türkiye pazarındaki yeni yapılanmasıyla daha hızlı bir büyüme eğilimiyle hareket ediyor.
GN Netcom, Jabra ile Türkiye’de uzun süredir bireysel ve kurumsal kullanıcıyla buluşuyor. Marka bir süre önce pazarda yaygınlaşmak ve bu pazara olan odağını artırmak adına yeni bir sürece girdi. Şimdiye kadar dağıtıcı kanalıyla tüketiciye ulaşan Jabra, ülkemizde yeni bir ofis yapılanmasına gidiyor. Bu paralelde Jabra Türkiye Kanal Satış Müdürü Deniz Babucoğlu göreve getirildi. Bu paralelde önümüzdeki dönemde Türkiye’de organizasyonun genişlemesi hedefleniyor.
Markanın Türkiye’deki ilk insan kaynağı olan Deniz Babucoğlu, kurumsal ve bireysel tarafta sesli iletişimin gerçekleştiği her noktada olmak istediklerini belirtti. Jabra’nın Türkiye’ye dair önemli yatırım planları olduğunu belirten Babucoğlu, “Bu anlamda hem marka bilinirliğinin artırılması hem de müşteriye en sağlıklı şekilde erişim ve çözüm sunulması konusunda adımlar atılacak. Amacımız bir kullanıcının istediği anda istediği Jabra ürününe ulaşmasını sağlamak. Her noktadan Jabra’ya ulaşılabilecek. Bu konuda Türkiye’de Jabra ile ilgili çalışmalar zaten gerçekleşiyordu. Yeni yapılanmayla bu süreç katma değerli olarak daha da desteklenecek” dedi.

Tümleşik iletişim yeni döneme damgasını vuracak
Kurumsal taraftaki çalışmalarını aktaran Babucoğlu, üreticilerin bütünleşik iletişim çözümlerine yöneldiğini kaydetti. “Bu sayede tüm iletişimin kendi üzerlerinden yapılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştiriyorlar. ‘Tüm iletişiminizi bilgisayarınız ve kulaklığınızla benim üzerimden gerçekleştirin’ mesajı veriyorlar. Mobil genişbantta yaşanan gelişmelerle internet dünyasının farklı bir boyut kazanması, kişilerin kablosuz bağlantı seçenekleriyle her yerden her zaman erişim halinde olması, görüşmelerini her zaman ofisteymiş gibi yapabilmelerine olanak tanıyor” diyen Babucoğlu, bu eğilimin maliyetler tarafındaki avantajlarına işaret etti.
Jabra da bu anlamda pozisyonunu almış durumda. Bu konuda çözüm sunan Microsoft, Cisco, Avaya, Alcatel-Lucent gibi markalarla sahip oldukları iş ortaklıkları ve sertifikalarla uyumlu şekilde çalıştıkları mesajını veren Babucoğlu, Jabra’nın tümleşik iletişim çözümlerinin geleceğini görerek üreticilerle
birlikte hareket ettiğini vurguladı.
2011’in ikinci yarısının ve 2012’nin bu tarafta üreticilerin patlama dönemi olacağını belirten Babucoğlu, ”Bu olduğu zaman kullanıcılar bilgisayarları üzerindeki ses kartından değil; genişbant üzerinden bilgisayarındaki tüm çağrıları yönetebildikleri kulaklıklara ihtiyaç duyacaklar. Bu noktada ürünlerimizi pozisyonluyoruz. Ürünlerimiz bu üreticilerin güncellediği her sistemle uyumlu şekilde çalışıyor” şeklinde konuştu.
Tümleşik iletişim uygulamaları gibi ofis için geliştirilen yeni nesil iletişim çözümlerine dikkat çeken Babucoğlu, bu devinimle birlikte yeni bir kanal yapılanmasının önlerine çıktığını ifade etti. Bu yapının şekillenmesi gerektiğini belirten Babucoğlu, Türkiye’de bu yapılanmaya dair çalışmalarını başlattıklarını söyledi.

“Büyüyeceğiz, yaygınlaşacağız”
Jabra yeni yılda hem pazarda yaygınlaşmayı hem de son kullanıcı tarafında bilinirliğini artırmayı hedefliyor. Babucoğlu konuyla ilgili; “Bizim Jabra olarak gerçekleştirmek istediğimiz; kullanıcılarımızı ve iş ortaklarımızı ürünlerimizin hepsinden haberdar etmek. Üreticilerle yaptığımız ürün işbirliği uygulamasının daha da gelişerek ve geliştirerek Türkiye’de tam olarak yerleşmesini sağlamak” dedi.
ETİKETLER : Sayı:798

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics