spot 10 ARALIK 2012 / 10:49

Yeni strateji ile Türkiye pazarında yeni adımlar

Haziran 2012 itibariyle Türkiye’de doğrudan faaliyet göstermeye başlayan Fujifilm, yeni ürünlerle Türkiye pazarında fark yaratmayı planlıyor. Şirketin hedefinde Türkiye’de 3 yıl içerisinde yüzde 100 büyüme var.

Türkiye’de 1989 yılından beri dağıtıcı şirket vasıtasıyla hizmet veren Fujifilm, 2012 Haziran ayı itibariyle Türkiye’de kendi yapılanması ile faaliyetlerini doğrudan  sürdürüyor. Şirketin bu adım sonrasındaki hedefinde ise yeni ürünlerle Türkiye pazarında fark yaratmak var. Türkiye pazarında medikal sistemler, grafik sistemler, sayısal kamera ve fotoğraf baskı ürünleri alanında aktif olmayı planlayan şirketin pazarda  üç yıl içinde de yüzde yüz büyüme hedefi var. Türkiye’nin gelişen ekonomisinin ve bölgesel güç olma yolundaki potansiyelinin birçok yabancı yatırımcı gibi Fujifilm’in de ilgisini çektiğini ve Türkiye pazarında doğrudan faaliyet göstermeye karar verildiğini belirten Fujifilm Dış Ticaret Genel Müdürü Cengiz Metin, “Büyük bir pazar olarak gördüğümüz Türkiye’de ‘Fujifilm Dış Ticaret A.Ş.’ adı altında daha aktif olmaya karar verdik. Türkiye pazarını, mevcut iş alanlarını ve ürünlerini geliştirmek anlamında büyük bir potansiyel olarak görüyoruz. 21.6 milyon TL ödenmiş sermayemizle, Türkiye’deki sanayi ve kültürel yapının gelişimine katkı sağlamak amacıyla, ‘pazar ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlerin ve çözümlerin sunumunu’ aktif olarak desteklemeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
Türkiye pazarında medikal sistemler, grafik sistemler, sayısal kamera ve fotoğraf baskı ürünlerinin pazarda öne çıkaracakları ürünler olacağını belirten Metin, “Küresel strateji olarak belirlediğimiz; medikal sistemler, grafik sistemler, sayısal kamera ve fotoğraf baskı ürünlerinde hızlı büyümeyi Türkiye’ye uyarlayacağız. Fujifilm olarak artık Türk iş ortaklarımıza ve tüketicisine çok daha yakın olacağız, onları destekleyeceğiz. Dünyada fotoğraf baskı ürünlerinde pazar lideri olan Fujifilm, fotoğraf baskı kültürüne verdiği önemi Türkiye’de de sürdürecek. Yakın bir zamanda Türkiye’de tüketicinin beğenisine sunduğumuz yeni ürünümüz Instax serisi anında fotoğraf baskısı alınabilen fotoğraf makineleriyle fark yaratmayı hedefliyoruz” dedi.

“Fujifilm Türkiye olarak öncelikli 3 hedefimiz var”
Fujifilm Türkiye olarak öncelikli 3 hedefleri de olduğunu da dile getiren Metin, şöyle konuştu: “Bunlar; müşterilerimizin yaşam kalitesini artırmaya yönelik çözümler sağlamak, müşterilerimiz, çalışanlarımız ve toplumumuz için duyarlı olmak, açık, adil ve şeffaf yönetim yaklaşımı ile iş operasyonlarımızı yönetmek.  Bunların yanı sıra  3 yıl içerisinde yüzde 100 büyüme, 2014 yılında ise 100 milyon avroluk satış elde etmeyi planlıyoruz.”
Fujifilm’in medikal çözümlerdeki sayısallaşma sayesinde birçok yeni ürün geliştirdiğine de değinen Metin, ”Türkiye’deki hastalara sunulan hizmet kalitesini artırmaya yönelik farklılık yaratacağız. Türkiye pazarında iddialı bir paya sahip olmak istiyoruz. Bilgisayarlı Radyografi, Sayısal Mamografi, Sayısal Radyografi, Kuru Sistem Yazıcılar, İmaj Arşiv ve Görüntüleme Sistemleri’nin yanı sıra film sarf malzemesi ile de medikal sektöründeki iddiamızı Türkiye pazarında sürdürmeyi hedefliyoruz” şeklinde görüş belirtti.
ETİKETLER : Sayı:899

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics