spot 25 MART 2012 / 14:08

Yenilenen portal iş ortaklarını bir araya getirecek

Baskı çözümleri konusunda çözümler üreten Xerox, ürünlerinin bayilik satış ve dağıtım ağlarını bir araya getiren portalını yeniledi.

Baskı çözümleri konusunda çözümler üreten Xerox, ürünlerinin bayilik satış ve dağıtım ağlarını bir araya getiren portalını yeniledi. Bugüne kadar kendi veritabanı sistemi üzerine kurulu olan portalı SharePoint altyapısına taşıyan Xerox Türkiye, Türkçe içerikli yeni portalda diğer ülkelere öncülük ediyor. Türkiye’nin internet portalları tarafında gerçekleştirdiği özgün projeleri ve katma değerli çalışmaları sayesinde yurtdışının dikkatini çektiğini söyleyen Xerox Türkiye Ofis Grubu Pazarlama Müdürü Erhan Aslantürk, bu sebeple çoğu zaman pilot bölgelerden biri olarak seçildiğini dile getirdi. Yeni portalın öncelikli hedefinin ikili iletişimi güçlendirmek olduğunu vurgulayan Aslantürk, “Bayilik ağımızı güçlendirmek, dağıtıcılarımızdan perakende kanallarımıza ve teknik servisimize kadar geniş bir yelpazede iş ortaklarımızı bir araya getirmek istiyoruz. Yeni altyapımız sayesinde portalımız, iş ortaklarımızın Xerox merkez ile etkileşimli bir ilişki kurabilmelerini sağlıyor” dedi.
İş ortaklarının, düzenlenen bir kampanya hakkında fikir beyan edebilecekleri ve dolayısıyla müşteriyle olan ilişkileri güçlendirebilecekleri portalın Türkçe’ye çevrilerek daha kolay kullanılır bir hale getirilebildiğini söyledi. Aslantürk’ün aktardığı bilgiye göre iş ortaklarının kendi aralarında da iletişim kurulabilmesi mümkün.

İş ortaklarına standart olanaklar
Önceki portalda olduğu gibi 1.200 civarında şirketin ve 1.800’e yakın kullanıcının kaydolmasının beklendiği portal üzerinden bir anlamda ortaklaşa şekillendirilen çalışmalar, Xerox’un yerel satış noktalarında müşteriyle temasını artırmasına da katkı sağlayacak. “Örneğin, bir bayi portala giriş yaptığında, orada yayınlanan afişleri kendi isim ve logosuyla baskıya göndererek reklam ve pazarlama çalışmalarında kolaylıkla kullanabilecek. Böylece tüm iş ortaklarımız Xerox’un desteğini daha fazla hissedecek ve bunu müşteriye yansıtacak” diyen Aslantürk, aynı zamanda portalın Xerox’un farklı konumlardaki iş fırsatlarını da yakalamasına yardımcı olacağını vurguladı.
Portalın satış hacmine dayalı puan sistemiyle eskisine göre çok daha şeffaf ve etkili bir motivasyon sağlayacağını söyleyen Aslantürk, “Daha önce de çok satış yapan bayilere özel kolaylıklar ve primler ile motivasyon sağlanıyordu. Ancak şimdiki sistemde her çalışan kendi yaptığı satışı sisteme girerek kendi puanını yukarı çekebildiğinden gerçekten performans gösterenler kazanacak” dedi.
Aslantürk ayrıca sistemin teknik eğitimler ve müşteri eğitimleri açısından da yarar sağlayacak bir platform olduğunu belirtti.
ETİKETLER : Sayı:864

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics