spot 08 ŞUBAT 2010 / 10:46

Yerel pazara yeni marka

Güvenlik çözümleri sunan Palo Alto, Türkiye pazarına giriyor.

Sophos markasını Türkiye pazarıyla buluşturan Alesta Bilgi Teknolojileri, güvenlik kulvarında yeni bir markayı daha yerel pazarla buluşturuyor. Palo Alto Networks ile işbirliğine adım atan şirket, bundan böyle birbirini tamamlayan çözümlere sahip iki markayı kurumsal kullanıcılarla buluşturacak.
BThaber Platform Bilgi Güvenliği Etkinliği dolayısıyla İstanbul’a gelen Palo Alto Networks EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Karl Driesen, Türkiye pazarı planlarını değerlendirdi. Şirket olarak yeni nesil güvenlik duvarı çözümleri ürettiklerini belirten Driesen, şunları söyledi: “Geleneksel güvenlik duvarı çözümlerine oranla, yeni nesil çözümler farklılaşıyor. Çünkü geleneksel olanlar sadece port numaralarını, IP adreslerini ve protokolleri kontrol edilebiliyor. Bunlar çok düşük seviye. Bir IP adresi pek çok uygulamadan sorumlu olabilir. Dolayısıyla düşük seviye gözlemleme özellikleri bulunan bir güvenlik duvarınız olduğu zaman aslında arka tarafta gerçekten neler olduğunu göremiyorsunuz. 90’larda bu sorun değildi.  Daha basit yapılar söz konusuydu. Günümüzde sistemler daha karmaşık hale gelmiş durumda. IP adresleri dinamik hale geldi. BT organizasyonlarına 950’nin üzerinde uygulamanın kontrolünü elinde tutma olanağı sunuyoruz. Sunduğumuz çözümlerle BT birimleri, kişilere uygulamaları aşamalı olarak kullandırtabiliyor. Örneğin; bir kullanıcı mesajlaşma programında sadece mesaj yazabiliyor ama yine bu programın özelliği olan fotoğraf gönderme işlemini yapamıyor. Biz sadece bu akıllı yapıyı sunmakla kalmıyoruz; diğer yandan bu bütünleşik yapıyı ihtiyaç duyulan performansla yürütme olanağı sunuyoruz.”

yerel_pazaraKurumsal pazarda iki yıllık hedef

Palo Alto Türkiye pazarına yeni giriyor. Yerel pazarda çalışmalarına sıfırdan başladıklarını belirten Karl Driesen, “Avrupa’da pek çok ülkede başarılı operasyonlarımız söz konusu. Türkiye’de şimdiye kadar bizim için doğru olduğunu düşündüğümüz çözüm ortaklarını bulamamıştık. Şimdiyse doğru iş ortağımızla beraber olduğumuzu düşünüyoruz. Bu da bize yeni bir değer getiriyor. Dolayısıyla iyi bir noktada Türkiye pazarında faaliyetlerimize başladığımıza inanıyoruz. Alesta pazardaki tek dağıtıcımız olacak. Yakın zamanda ürünlerimizi piyasaya duyuracağız” dedi.
Marka ile Sophos’un referansıyla tanıştıklarını belirten Driesen, pazara yönelik büyüme hedeflerini ise “İlk iki yılda kurumsal güvenlik pazarında yüzde 5 ile 10 arası bir pay almamız gherektiğini düşünüyoruz” şeklinde aktardı.
İşbirliğini değerlendiren Alesta Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Güngör Gündoğdu, “Sophos ile çalışmalarımız sürüyordu. Palo Alto, bu markanın ardından ikinci çocuğumuz oldu. Güvenlik tarafında butik bir dağıtıcı olarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.
İki tarafta dengenin sağlanması üzerine sorduğumuz soruyu Gündoğdu; “İki şirketle de özel anlaşmalar yaptık. Tek dağıtıcı olarak bu markaları Türkiye pazarına sunacağız. Bu ürünler birbirine rakip değil birinbirini destekleyebilecek çözümler. Palo Alto kurumsal yapılara hitap ediyor” şeklinde yanıtladı.
ETİKETLER : Sayı:757

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics