spot 18 MART 2012 / 11:59

Yozgat’ın ilk çağrı merkezi açıldı

Avea ve Callpex işbirliğiyle Yozgat’ta kurulan, çağrı merkezinin açılışı devlet erkanının katılımıyla gerçekleştirildi.

Avea ve Callpex işbirliğiyle kurulan, Yozgat’ta 1000 kişiye istihdam yaratma hedefi ile faaliyet gösterecek çağrı merkezinin açılışı TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı ve AKP Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’ın katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Avea ve Callpex, Anadolu’ya yönelik yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Callpex’in Avea’ya hizmet vermek üzere hayata geçirdiği İstanbul ve Bingöl’deki çağrı merkezlerinin ardından, yeni çağrı merkezi Yozgat’ta geniş katılımlı bir törenle açıldı.
Yozgat Çağrı Merkezi’nin açılışı; TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı ve AKP Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Necati Şentürk ile Callpex Genel Müdürü Oğuz Taşkent, Callpex Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Sabancı, Birkan Babakol, Haluk Emiroğlu, Kemal Cılız, Turgut Gürsoy, Avea Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orçun Onat ve Avea CEO’su Erkan Akdemir’in katılımıyla gerçekleştirilen törenle yapıldı.
Callpex ve Avea işbirliğinin; Bingöl’ün ardından Anadolu’ya yaptığı yatırım zincirinin ikinci halkasını oluşturan Yozgat Çağrı Merkezi, sağlayacağı istihdam ve oluşturacağı ekosistemle şehrin ekonomik kalkınmasında önemli bir rol üstlenecek. Açılış itibariyle 200 kişiye istihdam yaratan çağrı merkezinde Callpex’in hedefi 2012 yılı sonuna kadar 1000 kişiye iş olanağı yaratmak.

Binali YildirimYatırımlar devam edecek
Yozgat Çağrı Merkezi’nin açılışında bir konuşma yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ise Anadolu’ya yatırımların devam edeceğinin altını çizdi. Bu gibi projelerle Anadolu’nun gelişimi için çalışmaya devam edeceklerini kaydeden Yıldırım, “Orta Anadolu ve Doğu Anadolu illerimize birçok çağrı merkezi yatırımı yapıldı. Bu şehirlerimiz için sevindirici gelişmeler. Bu ve benzer projelerin sürmesi için gereken desteği bakanlık olarak sunmaya devam edeceğiz. Öncelikli hedefimiz açılan çağrı merkezlerinin en verimli şekilde kullanılması ve sonrasında sayılarının artırılması” şeklinde görüş belirtti.

Oguz TaskentÇağrı merkezleri bir sektör yarattı
Dünyada her 100-500 kişiye, Türkiye’de ise 1850 kişiye bir müşteri temsilcisi düştüğünü vurgulayan Callpex Genel Müdürü Oğuz Taşkent, “Bu oran, çağrı merkezi sektörünün ülkemizdeki büyüme potansiyelini açıkça ortaya koyuyor. Callpex olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana tüm gücümüzle hem sektörümüze, hem de ülkemiz ekonomisine katkıda bulunabilmek için çalışıyoruz. Toplam büyüklüğü 1 milyar doları aşmış bulunan pazar, yaklaşık 55 bin gencimize sağladığı istihdamın yanı sıra bulunduğu şehirlerde yan tedarikçileriyle birlikte yüz binlerce insanımızın geçiminde de önemli bir rol oynuyor. Biz de bunun bilincinde olarak, birer kalkınma projesi olarak gördüğümüz yeni yatırımlarımızı Anadolu’nun farklı kentlerinde hayata geçiriyoruz” diye konuştu.
Yozgat Çağrı Merkezi’nin planlamasının 2011 yılının ikinci yarısında başladığını ve merkezin çok kısa bir süre içinde faaliyete geçtiğini kaydeden Taşkent, “Bugün açılışını yaptığımız Callpex Yozgat Çağrı Merkezi’nin toplam 1000 çalışan kapasitesi bulunuyor. İlk aşamada 200 çalışanla faaliyete başlayan çağrı merkezimizde bir yıl içerisinde tam kapasiteye ulaşmayı planlıyoruz. Böylece 2012 sonunda İstanbul, Bingöl ve Yozgat şehirlerindeki toplam çalışan sayımız 4 binin üzerine çıkmış olacak” dedi.

Erkan Akdemir“Anadolu’ya yaptığımız yatırımın Avea için değeri ölçülemez”
Avea CEO’su Erkan Akdemir törende yaptığı konuşmada; “Anadolu’nun bu güzel kentinden yükselen yatırım çağrısına kayıtsız kalmayarak Türk ekonomisinin iki güçlü isminin, Yozgat için güçlerini birleştirdiğini ifade etti.Erkan Akdemir; “Anadolu’da gerçekleştirdiğimiz ya da gerçekleştirilmesine vesile olduğumuz yatırımlar bizim için her zaman farklı ve öncelikli oldu. Bu bir anlamda bizim için duygusal bir bağ aslında. Anadolu’da yarattığımız istihdam; bölgesel göçü durdurmanın yanı sıra en değerli varlığımız olan gençlere iş olanağı yaratıyor. İşte bunun değeri Avea için ölçülemez” diye sözlerini bitirdi.
ETİKETLER : Sayı:863

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics