spot 09 OCAK 2011 / 18:00

Yüksek performanslı bilgisayarlar üniversite turunda

SGI, Datacore ile SGI University Travel’10‘u tamamladı.

SGI, Türkiye’deki iş ortağı Datacore ile SGI University Travel’10 etkinliğini tamamladı.

Üniversite öğrencileri ve akademisyenleri yüksek performanslı bilgisayar ve görüntüleme sistemleriyle (High Performance Computing-HPC) tanıştırmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nin yanı sıra TÜBİTAK da ziyaret edildi. Etkinliklerde çeşitli konuşma ve sunumlar yapan SGI Profesyonel Hizmetler ve Teknoloji Analisti Gabriel Koren, dokuz yıldır SGI bünyesinde görev yapıyor.
Ülkemizde 200 yılından bu yana Datacore ile işbirliği içinde olan SGI, bilim, mühendislik ve yaratıcı alandaki profesyonellerin yüksek performanslı görsel kalite ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla üretimler yapıyor. SGI’ın Türkiye’deki gerçekleştirdiği bazı projeler ise şunlar:
Türkiye’de Türk Hava Kuvvetleri Barış Kartalı Uçak İçi Yer İstasyonu ve Veri İşletme Sistemleri, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Sanal Gerçeklik Merkezi Projesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Sanal Gerçeklik Merkezi Projesi, Bilkent Üniversitesi HPC Sistemi ve Aselsan Fluent Platform Uygulamasında Single Image Sistemleri.

Türkiye’ye güven yüksek
Türkiye’nin 70 milyonluk nüfusu ve teknolojiye yatkın genç nüfusuyla çok önemli bir ülke olduğunun altını çizen SGI Profesyonel Hizmetler ve Teknoloji Analisti Gabriel Koren, “Bizim gibi birçok teknoloji şirketi Türkiye’de varlığını sürdürüyor çünkü bu ülkeye inanıyor. Özellikle savunma, bilim, kimya, biyoloji, üretim, enerji ve medya başta olmak üzere bugüne kadar yaptığımız projeler de bu güvenimizin ne kadar doğru olduğunu gösterdi” dedi
SGI University Travel’10 etkinliği kapsamında İstanbul ve Ankara’da ziyaret ettikleri üniversite ve kurumların HPC sistemlerine karşı çok ilgili olduğunun altını çizen Koren, “Yeni ürün gamımız hakkında verdiğimiz bilgilerin de yararlı olduğunu umut ediyoruz. Bundan böyle her çeyrekte Türkiye’de görüşmeler yapmayı da planlıyoruz.
ETİKETLER : Sayı:803

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN