spot 04 KASIM 2012 / 16:37

Zekâmızı tüm dünya için kullanacağız

Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda konuşmacı ve davetlinin katıldığı Uluslararası Netcad Kullanıcıları Konferansı’nı kamu kurumları, belediyeler, özel sektör ve üniversitelerden 600’e yakın katılımcının yanı sıra, 16 ülkeden 70’in üzerinde yabancı delege de takip etti. Açılış konuşmaları; Netcad Genel Müdürü Serdar Ak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Okan Erkan Oflaz, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Azerbaycan Emlak Meseleleri Devlet Komitesi Başkan Yardımcısı İlgar Habiyev tarafından gerçekleştirildi.
Netcad Genel Müdürü Serdar Ak, “Netcad olarak tam 23 yıldır tüm zekâmızı, bilgi birikimimizi, enerjimizi ve zamanımızı sizlerin hizmetine sunmak için çalışıyoruz. Hiç kuşkusuz UNKK, üretilen bilginin paylaşılması, yeni fikirlerin ortaya çıkması ve farklı sektörlerin, ülkelerin bir araya gelmesi açısından oldukça faydalı bir platform olacaktır” açıklamasını yaptı. Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Okan Erkan Oflaz da, e-devlet çalışmalarına değinerek “Belediyeler iki şey için çalışır; kişi ve mülkiyet bilgisi için. Kurumlar büyük bilgi işlem organizasyonlarını gerçekleştirirken kendi yapısını reorganize etmek zorunda” dedi. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can konuşmasında, Netcad ile oluşturulan Afet Bilgi Sistemi hakkında bilgi verdi ve ABİS projesinin diğer yerel yönetimlere, belediyelere örnek bir hizmet olduğunu düşündüğünü dile getirdi. İlgar Habiyev ise Netcad ile birlikte gerçekleştirilen ‘Azerbaycan Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi’ hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Sektörün önde gelen uzmanları ve yöneticilerinin Netcad deneyimlerini katılımcılarla paylaştığı konferans kapsamında ayrıca Ödüllü Poster Yarışması sonuçları da açıklandı. Yarışmada YERÇET Yer Bilimleri’nden Tuğçe Leblebici birinci olurken, Kültür Ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nden Ergün Erdoğmuş ve Özkan Erdoğan ikinci, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Çağlar Oktay üçüncü oldu.
ETİKETLER : Sayı:894

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN