spot 18 ARALIK 2009 / 12:58

Zyxel 2009’u büyümeyle bitiriyor

Yeni yılda büyüme hedefini sürdüren Zyxel, Ortadoğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesine yönelik hizmetlerini..

Piyasaya NSA-210 ve NSA-220+ adlı iki yeni veri depolama ürünü sunan Zyxel, 2009’u büyümeyle tamamlıyor. Şirket, bu yılın son çeyreğinde sunduğu ürünlerle piyasadaki ürün sayısını çoğaltmış oldu. Çalışmalarına 2008 yılında başladıklarını hatırlatan Zyxel Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan, geçen yıldan bu yıla yüzde 100’lük bir büyüme gerçekleştirdiklerini belirtti. Bugüne kadar başarılı projelere imza attıklarını ifade eden Tarhan, kanal tarafında cirosal anlamda yüzde 30’luk bir büyüme gerçekleştirdiklerini söyledi. Tarhan sözlerini şöyle sürdürdü: “Ciro olarak 30 milyon TL seviyesine geleceğimizi öngörüyoruz. Aslında hedefimizin biraz gerisindeyiz. Yaklaşık 50 milyon TL’lik bir hedef önümüze koymuştuk. Ar-Ge çalışmalarında daha hızlı adım atmayı planlamıştık. İnsan kaynağımızın sayısını da 100’e çıkarmayı hedefliyorduk. Yine de şu an kötü bir noktada değiliz. 40’ı aşkın insan kaynağına sahibiz. Ciro ve bölge servisleri anlamında büyüdük. Altyapımızı ve çağrı merkezimizi tamamladık. Genel olarak baktığımızda perakende tarafında en çok satanlar arasına girdiğimizi görüyoruz. Yapılanmamızı oturtarak ve yeni ürünlerle pazar daralmasından kendimizi koruduk. Tabii eksiklerimiz de vardı. Satış tarafında büyüme olurken; insan kaynağı istihdamı, teknik destek yapılanması ve yazılım konularında zorlu bir dönemi geride bıraktık.” Kurdukları CRM yapısına değinen Tarhan, 20 kişilik bir çağrı merkezi ekiplerinin olduğunu ve bu ekibi büyüteceklerini söyledi. Şirket, bölgeye hizmet vermek için de çağrı merkezinde farklı dillerde konuşabilen personel bulunduracak.

Zyxel’in 2010 hedefi yüzde 40 büyüme
Zyxel Türkiye, Ortadoğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesinde faaliyetlerini yoğunlaştırıyor. Bölgeye mühendislik seviyesinde destek verdiklerini belirten Vefa Tarhan, “Bölgelerin eğitimlerini burada gerçekleştiriyoruz. Ofisimizde 200 kişiyi istihdam etmeyi hedefliyoruz. Bölgeye hizmet veren nokta olacağız. Şu anda servisle başladık. İlerde satış da olacak. İşlem ve satış hacmiyle ciromuzu 100 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz. 2010 yılı sonu itibariyle bunu gerçekleştirmek istiyoruz, ancak temkinli gidiyoruz. Bu biraz da genel duruma ve çıkacak fırsatlara bağlı. 2010’da büyüme hedefimizi yüzde 40 olarak belirledik” dedi.

Ana eğilim genişbant
Yeni ürünler için veri depolama çözümü demenin kısıtlayıcı bir tanım olacağını belirten Zyxel Türkiye Ürün Yöneticisi Şamil Doğan, ürünlerin paylaşım kavramı üzerine kurulduğunu ve özelliklerinin çeşitlendiğini belirtti. Sayısal ev kavramını destekleyen genişbant teknolojisinin kullanıldığı ürünlere dikkat çeken Doğan, paylaşımın tüm bu cihazlarda ortak konu olduğunu vurguladı. Bunun yanı sıra güvenlik, hız, erişebilirlik, sürdürülebilirlik kavramlarının ürünlerinde kritik olduğunu belirten Doğan, paylaşımla genişbant internet erişiminin öne çıktığını vurguladı. İnternette içerik yapısının değiştşğini belirten Doğan; “Şu anda sadece video paylaşım sitelerinde yer alan içerik, internetteki toplam içeriğin yüzde 30’una ulaştı. 2012 yılında bu miktarın yüzde 50’ye erişeceğinin öngörülüyor. Buna bağlı olarak paylaşım kriterleri değişiyor.”
ETİKETLER : Sayı:750

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN