Dosya Teknoloji Trendleri 2017 02 OCAK 2017 / 12:43

Akıllı teknoloji, akıllı iş ve akıllı hayat…

Günümüzde teknoloji hızla gelişiyor ve hayata etkisi her geçen gün artıyor. İş ve sosyal hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelen teknolojilere bakarken artık bugünü değil, yarını da düşünerek değerlendirmeler yapmak gerekiyor. Unutmamak gerekiyor ki hayatımıza giren bir teknolojinin tekrar hayatımızdan çıkması o kadar kolay değil hatta imkansız hale geldi. Aksine o teknolojinin üzerine yeni teknolojiler eklenerek etkisini daha fazla artırıyor. Teknolojinin yaygınlaşması ve etkisini artırmasıyla birlikte altyapılar daha karmaşık bir hale gelebiliyor. Birçok teknoloji entegre hale geliyor. Son kullanıcı tarafında ise bu durum tersine bir hal alabiliyor. Tasarım ve basit arayüzler ile bireyler için teknoloji daha fazla kullanılabilir hale gelebiliyor.
Artık hangi alana yönelik teknolojiden bahsedersek bahsedelim, bilişim teknolojilerini bunlardan ayrı düşünmek olanaksız hale geldi. Otomotiv, üretim, finans, sağlık, turizm, perakende gibi hemen hemen tüm sektörlerin temelini bilişim teknolojileri oluştururken, bu alanlarda kullanılan teknolojiler de sensörler, gömülü yazılımlar ile birlikte birer bilişim teknolojisine dönüşüyor.
Bilişim teknolojileri ve etkilerinin arttığı günümüzde bu teknolojiler de daha akıllı hale geliyor. Yapay zeka, nesnelerin interneti, giyilebilir teknolojiler, insan odaklı yaklaşımlar her geçen gün biraz daha ön plana çıkıyor. Şirketlerin teknolojiden beklentileri ise verimlilik ve maliyet düşüşü kadar müşteriyi anlamaktan da geçiyor. 
ETİKETLER : 1103

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics