Dosya Teknoloji Yatırım Eğilimleri 11 OCAK 2016 / 04:37

​2016 teknoloji yatırım eğilimleri…

Yeni yıl ile beraber teknoloji yatırımlarının da planlamalarına başlanıyor. 2016’da kurumların bulut, güvenlik, ofis gereçleri ve mobil teknolojiler tarafında yapacağı yatırımlar verimliliğin ve kârlılığın artmasına sebep olacak.
 
Bir yılı daha geride bırakıp, yeni bir yıla geçiş yaptık. Bir yıl, teknoloji dünyası için oldukça uzun bir süre. Bu süre içerisinde pek çok teknoloji değişikliğe uğruyor, geliştirmeler alıyor, yeni bir teknoloji ortaya çıkıyor, kullanılmakta olan teknoloji “kullanılmaz” hale geliyor. Teknolojinin yaşam döngüsü bu şekilde ilerlerken bizlere düşen görev de elbette ki teknolojiye yapılacak yatırımlar için doğru yönlendirmelerde bulunmak.
Mobil teknolojiler muhtemelen günümüzün en hızlı ilerleyen teknoloji dalı. Günden güne değişen, kısa sürede eskiyen ve yeni yetenekler kazanan mobil teknoloji sektöründe artık giyilebilir teknolojiler büyük önem taşıyor. Mobil ödeme yöntemleriyle bütünleşen giyilebilir teknolojiler, 2016’nın teknoloji trendlerinden biri olacak. Tabii giyilebilir teknolojilerin sağlık alanına yaratacağı etki potansiyelini de es geçmemek gerek.
2016’da ofis araç gereçlerinde de gidilebilecek pek çok değişiklik bulunuyor. “Kendi bilgisayarını getir” eğilimiyle birlikte ofis bilgisayarları yatırımları daha farklı bir yola evrilirken, ayakta çalışma biçimi de yeni bir moda haline gelecek gibi görünüyor.
Yeni yılda da bulut farkındalığı ve buluta yapılan yatırımlar artmaya devam edecek. Veri merkezleri ise daha çok bulut ekseninde şekillenecek. Hibrit buluta geçiş ise bu sene hızlanarak devam edecek.
İşin güvenlik tarafına baktığımızda ise mobil cihazların yaygınlaşmasıyla beraber güvenlik tehditlerinin de farklı bir boyut kazandığını söyleyebiliriz. Saldırılar çeşitlenirken, kişisel saldırılardan kurumun etkilenmemesi için çalışanların teknoloji ve güvenlik konusunda eğitilmesi gerekiyor. Ayrıca şirketlerin kendilerine ait bir güvenlik politikası yaratması da şart.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics