Ürün Teknoloji 06 KASIM 2016 / 07:48

​5G için küresel işbirliği zamanı geldi

Samsung Electronics, Samsung Research America’da Silikon Vadisi 5G Zirvesi’ni düzenleyerek bir ilke imza attı. Yıllık bir etkinliğe dönüşmesi planlanan zirve, 5G ağlara özel uçtan uca, açık ekosistemin temellerini atmak üzere tedarik zincirinde yer alan küresel telekom sektörü liderlerini buluşturdu. 100 sektör liderinin 5G teknolojilerinin ticarileşmesinde ortaya çıkan fırsatları ve zorlukları ele aldığı zirveye çip ve diğer parçaların üreticileri ile telekom operatörleri, üniversiteler, sektör analistleri, sistem tedarikçileri, yatırımcılar, düzenleyiciler ve ölçüm ekipmanı tedarikçilerinden oluşan sektör uzmanları katıldı.
5G; mobil kullanıcılara çok daha zengin bir medya deneyimi sunacak. Yeni nesil ağlar, en yoğun yerlerde bile çoklu gigabitlerde veri hacmi ve minimum gecikme süreleri vaat ediyor. Öncelikli ilk kullanım alanları ise 4K video içeriği ile 360 derece sanal ve arttırılmış gerçeklik deneyimleri olacak. 5G için belirlenen hedeflerden biri de bütünüyle yeni bir bağlantı yaklaşımı getirmesi. Bu kapsamda servis sağlayıcılar, yeni hizmetlerin geleneksel mobil hizmetlerin ötesine geçecek şekilde geliştirilmesine odaklanıyor.
5G çağını şekillendirme zamanının geldiğini vurgulayan Samsung Electronics Yeni Nesil İletişim Birimi Ekibi Başkanı Paul Kyungwhoon Cheun, bu hedefe ulaşmak için tüm sektör paydaşlarının bir araya gelerek sürdürülebilir bir ekosistem yaratmasının önemine işaret etti.  Ovum’un Baş Analisti Daryl Schoolar ise “5G teknolojileri pek çok yeni ve gelişmiş hizmeti beraberinde getirecek, ticari 5G Sabit Kablosuz Erişim hizmetleri birkaç yıl içerisinde kullanıma hazır hale gelebilir. 5G Sabit Kablosuz Erişim’in başarılı olması için inovasyonu teşvik edecek, fiyatları düşürecek ve güçlü bir çoklu-tedarikçi ortamını sağlayacak sağlam ekosistem gerek” dedi. 
 
ETİKETLER : 1095 Samsung Electronics

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN