Ürün Teknoloji 12 MART 2017 / 15:46

​Biyometri ve güvenlikte bütünsellik

İTÜ ARI Teknokent’te faaliyet gösteren Ölçsan, biyometri konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Ölçsan’ın kendi geliştirmiş olduğu yüz tanıma platformu ile entegre kimlik doğrulama ve ekran güvenliği ürünü olan K!M EagleEYE ise yüz tanıma özelliği sayesinde kullanıcıların bilgisayar ve uygulamalara güvenli erişimlerini sağlıyor, bilgisayar önünden kalkıldığında ya da yetkisiz bir kişi ekrana baktığında bilgisayarın kendisini kapatmasını sağlıyor. Sistemin çalışmasını sağlayan parmak izi, parmak damar izi yanı sıra iris okuyucu ve webcam desteği de sunduklarını, artan güvenlik ihtiyacına karşı K!M EagleEYE’ın komple çözüm sunduğunu belirten Ölçsan Genel Müdürü Burak Sondal, şu bilgileri verdi: 
“K!M EagleEYE ürünü ile parmak damar izi, iris ve yüz tanıma konusunda dünyanın en doğru sonuçlarını veren sistemlerinden birini hayata geçirmiş olduk. K!M EagleEYE’ın benzer parmak damar izi tarayıcıları ya da Web kamerası ile kişilerin kimlik doğrulamasını gerçekleştiren sistemlerden en büyük farkı canlı öğeleri algılama ve analiz edebilme yeteneği ile ekran güvenliği fonksiyonunun eklenmiş olması. Bu sayede sistem; örneğin sahte ve canlı parmak ya da bir fotoğrafı hemen tespit edebiliyor ve otomatik olarak güvenlik önlemlerini alıyor.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN