Ürün Teknoloji 19 MART 2017 / 14:31

​Bridgestone, afetlerde de işbaşında

Bridgestone, depreme karşı binaları korumak üzere ürettiği sismik izolatörlerin ardından, bu kez de afetlerde kullanılacak robotlar için hidrolik tahrikli, yüksek performanslı yapay kas geliştirdi. Tokyo Teknoloji Enstitüsü işbirliği ile iki yılda tamamlanan çalışmalar sonucunda üretilen teknoloji, robotların insan kasına benzer bir yapay kasla çalışmasına olanak tanıyacak. Robotların afet önleme, acil müdahale ve kurtarma, kurtarma ve insani yardım için kullanılması planlanıyor.
Kauçuk tüp kullanılarak geliştirilen yapay kas, son derece güçlü olduğu gibi, oldukça hafif. Yapay kas çarpma ve titreşime karşı direnç de gösteriyor. Bridgestone’un geliştirdiği yapay kas, geleneksel elektrikli motorlar ve hidrolik silindirlerden 5- 10 kat daha büyük bir güç-ağırlık oranına sahip. Bu teknolojiyle kuvvet ve hassas kontrol gerektiren görevlere uygun küçük, hafif ve güçlü robotlar üretilebilecek.
ETİKETLER : ​Bridgestone 1114

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN