Ürün Teknoloji 18 HAZİRAN 2016 / 05:30

​FIFA 17 'Journey' ile iddialı geliyor

FIFA 2017 ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. EA Sports, yeni oyun motoru ve oyuna eklenen “Journey” modu ile oyunseverlerin ilgisini çekecek gibi görünüyor.
FIFA ve NBA2K serilerinden aşina olduğumuz “kariyer” modları, her ne kadar son yıllarda daha detaylı hale gelmiş olsa da, kendilerini tekrar etmekten öteye geçmeyi başaramıyorlardı. Uzun bir süredir bu durumdan müzdarip olan EA Sports, hem oyun motoru hem de hikaye modu üzerine yaptığı çalışmalarla hayranlarının beğenisini kazanmayı amaçlıyor.
Electronic Arts’ın daha önce Battlefield,Dragon Age ve Mass Effect oyunlarında yer vermeye başladığı Frostbite oyun motoru, FIFA 17’de de kullanılacak. EA Sports’un FIFA serisinin yanı sıra NFL, NBA Live ve NHL serilerinde de yer vereceği oyun motoru ile beraber, özellikle oyun zekasında gözle görülür artış yaşanması bekleniyor. Bunun yanı sıra frikik, penaltı ve taş atışı konularında da oyunun kullanıcıları önceki serilere göre memnun etmesi bekleniyor.
Oyun zekası ve özellikleri dışında oyuna eklenen hikaye modu da oldukça dikkat çekecek gibi görünüyor. Önceki versiyonlara kıyasla çok daha detaylı olan “Journey” modu, kullanıcılara oyuncuların kariyerlerinin yanı sıra hayatlarını da yönetme imkanı tanıyor. Alex Hunter adlı oyuncunun soyunma odasından, sosyal yaşantısına kadar olan etkileşimleri kontrol edebileceğimiz FIFA 17, önceki versiyonlara göre oyunculara çok daha fazlasını sunacak gibi görünüyor.
FIFA 17, Kuzey Amerika’da 27 Eylül, Avrupa’da ise 29 Eylül’de satışa sunulacak.
ETİKETLER : ​FIFA 17 'Journey' 1077