Ürün Teknoloji 13 NİSAN 2018 / 12:37

​Fujifilm'in -10 derecede çalışabilen yeni lensi: GF 250mm F4 R LM OIS WR

Fujifilm, fotoğraf ve videoda en üst kaliteyi sunmak adına geçtiğimiz Şubat ayında iki yeni sinema objektifini tanıtmıştı. Fujinon MKX 18-55 mm T2.9 ve MKX 50-135 mm T2.9 olarak adlandırılan bu iki lens şirketin X-mount aynasız sistemli makine kullanıcıları tarafından tercih ediliyor.

Fotoğraf çekiminin yanı sıra video işlerine de uygun olan objektifler sınıfındaki diğer lenslerle aynı performansı sergileyebiliyor. Arka plan bulanıklaştırması olarak belirtilen bokeh efektine de imkan sağlayan objektifler kullanım açısından birçok kolaylık sağlayabiliyor.

Fujifilm, bu lensleri tanıtmasının ardından şimdi de orta formattaki en uzun telefoto lensini kullanıcılara sundu. Şirketin 250mm F4 R LM OIS WR olarak adlandırdığı yeni lensi 1.4x tele dönüştürücülerle daha da genişletilebiliyor. Lineer odak motorunu bünyesinde barındıran lensin içinde 5 duraklı görüntü sabitleme seçeneği de bulunduğunu söyleyelim. Maksimum büyütme oranı, 0,22x, minimum odak uzaklığı 1,4 m olan lens, gövdesinin magnezyum alaşımlı olması sebebiyle darbelere karşı dayanıklı kalabiliyor.

-10 derece soğukta bile çalışabilen bu lens, mayıs ayının sonunda 3299 dolara satışa çıkarılacak. Eğer 1,4x tele dönüştürüceye sahip olmak isterseniz ekstra olarak yaklaşık 850 doları daha gözden çıkarmanız gerekecek.
ETİKETLER : Fujifilm yeni lens bthaber

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics