Ürün Teknoloji 16 MAYIS 2018 / 12:29

​Fujifilm, yeni bir Instax kamera üretiyor

Ülkemizde adı şipşak kamera olarak lanse edilen Instax modeli, son birkaç yıldır yeniden popülaritesini kazanarak yükselişe geçmişti. Şimdi de Fujifilm yeni bir modelle karşımıza çıkacak.

İnsanların hediye almayı düşündüğü zaman hemen herkesin aklına ilk gelen seçenek Instax kameralar oluyor.Son yıllarda inanılmaz revaçta olan bu kameralar, dijital fotoğrafçılıktan sıkılanlar için yeni bir trend olma yolunda hızla ilerliyor.

Renk renk üretimi yapılan ve inanılmaz satış rakamlarına ulaşan Instax Mini 9'un ardından Fujifilm, şimdide 1:1'lik oranıyla kare fotoğraflar çekebileceğiniz bir modelle karşımıza çıkacak. Instax Square SQ6 adı verilen bu analog cihaz, 3 farklı filtre moduyla (turuncu, yeşil ve pembe) ve selfie çekimleri için özel çekim moduyla (otomatik pozlama ve aydınlık ayarı) büyük bir ilgi çekeceğe benziyor.

Square SQ6'nın gri, altın ve yeşil renk opsiyonları bulunuyor. Çıkış fiyatı ise $129 olarak belirlenmiş. Elbette Türkiye fiyatının ne olacağını şimdiden kestirmek imkansız.

Fujifilm, bunun yanında bir model daha geliştiriyor. Square SQ10 adı verilen bu cihaz ise $279 etiketiyle satılacak ve dijital/analog geçişi yapmanıza izin verecek. Yani isterseniz fotoğraflarınızı şipşak çıkartabilecek, isterseniz de cihazın hafızasına kaydedebileceksiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics