Ürün Teknoloji 16 EKİM 2016 / 13:30

​Güvenliği yanınızda taşıyabilirsiniz

İTÜ ARI Teknokent’in yeni nesil girişimcilerin yetişmesine olanak tanıyan ön kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek, girişimcilik yarışması Big Bang’i 5’inci kez, 12 Kasım’da gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Etkinlikte yarışacak girişimlerden olan Olbig ise Smart Mimic isimli dünyanın taşınabilir tek güvenlik sistemiyle bireylerin hayatlarını daha güvenli kılmayı hedefliyor.
Mekatronik mühendisi Noyan Berker ve elektrik-elektronik mühendisi Serdar Serttop tarafından kurulan Olbig’in Smart Mimic ürününde hareket algılayan ve sıcaklık ölçen sensörler var. Şarj edilebilen, kullanılmak istendiği amaca yönelik programlanabilen akıllı bir güvenlik sistemi olan Smart Mimic, istenilen yere kolayca yerleştirilebiliyor. Olbig’in kurucu ortaklarından Noyan Berker, Smart Mimic hakkında şu bilgileri paylaştı:
“Smart Mimic’ten ev güvenliğini sağlamak isteyenlerin yanı sıra özellikle seyahat edenler ve sık sık kampa gidenler yararlanacak. Smart Mimic, mıknatıslı yapısıyla istenilen eşyaya kolaylıkla monte edilebiliyor. Herhangi bir hırsızlık durumunda yüksek ses çıkararak caydırıcı etki yaratıyor ve eşya sahiplerinin cep telefonlarına hırsızlık bildiriminde de bulunuyor.”
Serdar Serttop ise; “Akıllı cep telefonlarına entegre olabilen Smart Mimic, istendiği takdirde güvenliğin yanı sıra bir hatırlatma cihazı olarak da kullanılabiliyor. Buna göre cep telefonları üzerinde Smart Mimic’e zamanlama bilgisiyle birlikte bir görev tanımlanabiliyor. Sürekli güncellenebilir bir ürün olan Smart Mimic’i tüketiciler istedikleri amaca uygun olarak kullanabiliyor” dedi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics