Ürün Teknoloji 30 HAZİRAN 2017 / 14:28

​İletişimin her noktasında TELSİZNET var

Elektronik haberleşme alanında kıt kaynak statüsünde olan frekansın etkin ve verimli kullanımına imkân sağlayan ve telsiz haberleşmesi alanında hızla gelişen teknolojiyi yakından takip eden Novatel, yeni ürünü TELSİZNET’i pazara sundu. Telsiz sistemleri için gerekli frekans tahsisi ve altyapı kurulumu maliyetlerini ortadan kaldıran TELSİZNET, kullanıcılara cep telefonu şebekeleri GPRS, 3G, 4.5G ya da WiFi kablosuz yerel ağları kullanarak kapsama alanı içinde kesintisiz iletişim imkânı sağlıyor. Novatel Genel Müdürü Cem Ankara, TELSİZNET’in özelliklerini şöyle anlattı:
“Tek düğme ile anlık, grup veya birebir haberleşme imkânı sunan TELSİZNET; yazılı mesaj, resim, video iletme ve canlı yayın yapma gibi özelliklerinin yanında görüşmelerin kaydedilebilmesi ve haritada kullanıcıların konumunun görüntülenebilmesi gibi iş verimini artıracak imkanlar sağlıyor. TELSİZNET Haberleşme Sistemi’nde pratik operasyon için TE385, yöneticiler için akıllı terminal ve çift SIM kart destekleme özelliğiyle TE6, profesyoneller için kompakt tasarımıyla TE580 isimli üç farklı cihaz kullanılıyor. Cihazlar için tanımlanan bilgisayar tabanlı Abone Yönetim Paneli'yle kurum çalışanlarının yetkilerinin belirlenmesi ve gerekli durumlarda kullanıcıların devre dışı bırakılması özellikleri de sağlanıyor. Benzer hizmetlerin akıllı telefonlar üzerinden sunulmaya çalışıldığı sektörde TELSİZNET’in kurumsal pazara ve saha kullanımına uygun özel tasarım cihazlar olması gibi özellikleri var. Tüm operatörlerle uyumlu, alışılmış telsiz sistemleri altyapısı kurulumu gerektirmeyen TELSİZNET cihazları telefon olarak da kullanılabiliyor. TELSİZNET hizmetlerinden faydalanmak için, TELSİZNET aboneliği yanında kullanılacak cep telefonu şebekesi operatörü tarafından sağlanan SIM kart yeterli. WiFi servisi kullanılarak haberleşme hibrit veya sadece SIM kart ve sadece WiFi üzerinden sağlanabiliyor.”
Türkiye’de 20 milyon kullanıcıya hizmet veren özel sektörün en büyük elektrik dağıtım firmasının 5 bölgede 13 şehirde yaklaşık 3 bin 500 kullanıcısı ile TELSİZNET haberleşme sistemini kullanmaya başladığını belirten Ankara, elektrik, su ve doğalgaz şebeke işletmelerinin yanı sıra kamu, inşaat, güvenlik, perakende, lojistik, sağlık, turizm, madencilik gibi farklı sektörlerden firmalara da TELSİZNET hizmeti sunmaya başladıkları bilgisini verdi.  

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics