Ürün Teknoloji 11 ARALIK 2016 / 18:23

​Mobil cihazların performansını gerçek zamanlı ölçme imkanı

Panasonic ve kurumsal mobilite müşterilerine analizler sağlayan yazılım firması B2M Solutions, Panasonic’in sunduğu hizmetlerin kapsamını genişletecek bir işbirliğine imza attı. Panasonic’in ölçeklenebilir, bulut tabanlı, Hizmet Olarak Sunulan Yazılım (SaaS) çözümü Toughbook Smart Service, B2M Solutions’ın desteğiyle kurumlara mobil cihazlardan veri toplayıp bunları analiz etme ve cihazların kullanım ömrünü gerçek zamanlı olarak etkin bir şekilde yönetme imkânını sunuyor. Toughbook Smart Service yazılımı, Panasonic’in Avrupa çapındaki mevcut dağıtım kanalları üzerinden kullanıma sunulacak.
Toughbook Smart Service, kurumların mobil varlıklarına dair görünüm iles, cihaz davranışını değerlendiren, analiz eden ve raporlayan yaklaşımıyla müşterilere, yatırımlarından yüksek dönüş alma imkanını sunacak. Söz konusu çözüm; ağ performansı, uygulama kullanımı, aksatıcı olaylar ve pil ömrüne dair verileri de gözlemleyerek üretkenlik artışlarını ve maliyet tasarruflarını belirlemeyi kolaylaştıracak. Tüm mobil cihaz yönetimi ve kurumsal mobilite yönetimi çözümleriyle uyumlu çalışan Toughbook Smart Service’in avantajları şöyle sıralanıyor:
Kullanım: Kurumdaki her cihazın durumunun tam olarak görüntülenmesi ile kullanımdaki cihazların kurum içerisindeki dağılımı kolaylaşıyor.
Ağ gözleme ve veri kullanımı: Kurumlar WLAN veri faaliyetlerini gözlemleyerek yüksek kullanımlı alanları ve uygulamaları tespit edebilirken, mobil veriler de gözlemlenebiliyor.
Uygulama kullanımı: Mobil cihaz performans analitiği; şirketlere cihazlarda yüklü uygulamaları daha iyi anlama imkânını sunuyor.  
Aksatıcı olaylar: Cihaz davranışına dair düzenli analizler ve gerçek zamanlı uyarılar müşterileri istatistiki açıdan önem taşıyan olaylara dair bilgilendiriyor ve cihaz aksaklıklarının temeline inilmesi sağlanıyor.
Pil gözleme: Pil performansı, şarj boşalma hızı, şarj döngüleri ve pil ömrü gibi bilgiler düzenli olarak takip ediliyor ve bu da şirketlere daha verimli cihaz yönetimi sağlıyor.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics