Ürün Teknoloji 06 MAYIS 2017 / 16:00

​Mobil iş istasyonları ailesi büyüyor

HP Inc., HP Z masaüstünün gücünün hafif mobil tasarım içerisinde sunulduğu HP ZBook Mobil İş İstasyonu çözümlerini duyurdu. HP, dördüncü nesil ZBook iş istasyonlarını birkaç yeni güvenlik özelliği ile daha da güçlendirdi. Bu özellikler içerisinde HP Sure Start Gen3, endüstrinin kendi kendini iyileştiren ve kapsamlı şifreleme kullanan ilk PC BIOS, güçlü kimlik doğrulama, malware koruma, veri koruma, kimlik koruma, tehdit tespiti ve tehditlere yanıt gibi özellikler var. Söz konusu dört model şu özelliklere sahip:
 
HP ZBook Studio: HP’nin premium mobil iş istasyonu ve film yapımcıları, mimarlar ve mühendisler gibi kreatörler için tasarlanan bu yapı, 16,5 saate kadar pil ömrü sunuyor. HP ZBook Studio, bir masaüstü iş istasyonundan alınabilecek üstün performansı şık, modern ve çarpıcı mobil tasarımda sunuyor. İş istasyonu; HP DreamColor 4K UHD ekran ile %100 Adobe RGB desteği de sağlıyor. 18mm kalınlığı ve 2,08 kg ağırlığı ile dünyanın ilk dört çekirdekli Ultrabook iş istasyonu deneyimini sunuyor. İş istasyonunda sunucu seviyesinde güçlü Intel Xeon veya 7. nesil Core işlemciler, NVIDIA Quadro profesyonel ekran kartları ve 2TB’ye kadar depolama, çift HP Z Turbo Drives ile 40 Gb/s bant genişliğini destekleyen çift Thunderbolt 3 port var. HP ZBook Studio, EMEA bölgesinde bin 450 avrodan başlayan fiyatlarla şu an satışta.
 
HP ZBook 17: En son Intel Xeon veya 7. nesil Core işlemci seçenekleri ile donatılan iş istasyonunda NVIDIA Quadro veya AMD RadeonPro ekran kartları, 4 TB’ye kadar depolama, çift Thunderbolt 3 port gibi özellikler var. HP ZBook 17, sanal gerçeklik içeriklerini iki ekran kart seçeneği üzerinde 90 FPS VR olarak sunabilecek şekilde, optimum güç ve ekran kartlarıyla da konfigüre edilebiliyor. HP ZBook 17, EMEA bölgesinde bin 500 avrodan başlayan fiyatlarla şu an satışta.
 
HP ZBook 15: Halen NASA tarafından Uluslararası Uzay İstasyonu üzerinde kullanılan HP ZBook Mobil İş İstasyonları, yoğun iş yüklerini karşılayabilmesi için Intel Xeon veya 7. nesil Core işlemciler, 3 TB’ye kadar depolama ve NVIDIA Quadro veya AMD RadeonPro ekran kartları ile donatıldı. HP, Adobe ve Autodesk gibi yazılım ortaklarının en önemli uygulamalarında optimum deneyim sunabilmek için gelişmiş test ve performans ölçümleri de yapıyor. HP ZBook 15, EMEA bölgesinde bin 350 avrodan başlayan fiyatlarla satışta.
 
HP ZBook 14u: HP’nin en küçük ve hafif mobil iş istasyonu olan bu Ultrabook iş istasyonu 22mm kalınlığa ve 1,6kg ağırlığa sahip ince tasarımda güç ve ekran özellikleri de sunuyor. İş istasyonunda, opsiyonel dokunmatik özelliğine sahip 14’’ diyagonal FHD ekran, 2GB video belleğine sahip AMD FirePro 3D ekran kartları, en son 7. nesil Intel Core işlemciler, 32GB’ye kadar hafıza ve 2TB’ye kadar depolama var. Önde gelen yazılım uygulamaları için de sertifikalandırılan iş istasyonlarında, böylece kullanıcılar birçok uygulamada daha hızlı bir şekilde çalışabiliyor. HP ZBook 14u iş istasyonun fiyat ve satış bilgileri yaz döneminde belli olacak. 
 
ETİKETLER : 1121 HP Z

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics