Ürün Teknoloji 02 NİSAN 2017 / 16:18

​Netflix’te en iyi TV’ler

Netflix, küresel bazda 90 milyondan fazla kullanıcısı için internet televizyonunu olabildiğince kolay ve mükemmel hale getirmek konusunda sürekli yenilikler geliştiriyor. Bu çalışmaların önemli bir bölümünü de üyelerin Netflix'i izledikleri akıllı televizyonlardaki deneyimi geliştirmek için 2015 yılında başlatılan “Netflix İçin Önerilen Televizyonlar” çalışması oluşturuyor. Bu kapsamda Netflix, her yıl üyelerin geri bildirimleriyle oluşturduğu kriterlere göre en iyi internet TV deneyimini sunan akıllı televizyonları açıklıyor. İşte 2017’de en iyi Netflix deneyimi için önerilerin televizyonlar listesi:
  • 2017 LG 4K UHD televizyonlar (WebOS 3.5)
  • 2017 Samsung 7, 8, 9 ve Q Serisi Akıllı TV'ler
  • 2017 Sony Android TV'ler
Bu cihazlar, Netflix üyelerinin geri bildirimine göre akıllı televizyondan Netflix izlerken en çok dikkat edilen kriterler ışığında bir değerlendirme sürecinin sonunda seçildi. Seçim listesini belirleyen kriterler şöyle sıralanıyor:
  • Birkaç saniye içinde TV'nizi açıp Netflix veya diğer internet TV uygulamasını kullanmaya başlayabilme.
  • Uygulamalar arasında veya uygulamalarla normal televizyon yayını arasında anlık geçiş yapabilme.
  • Netflix arayüzünün yüksek çözünürlükte görüntülenerek resim ve metinlerin daha net, daha keskin ve daha parlak görünmesiyle yüksek kaliteli izleme deneyimi sağlanması.
Netflix İçin Önerilen Televizyon değerlendirmesinde, önceki yıl olduğu gibi, TV menünüzün neresinde olursanız olun Netflix'e kolayca erişip erişemediğinize bakılıyor. Ayrıca uzaktan kumandada televizyonu açıp birkaç saniye içinde doğrudan Netflix'e girmenizi sağlayan bir düğme bulunup bulunmadığı değerlendirme kapsamında. Cihazın en son Netflix sürümüyle gelip gelmediğine ve en yeni Netflix özelliklerini içerip içermediğine de bakılıyor.
 
ETİKETLER : ​Netflix 1116

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics