Ürün Teknoloji 20 NİSAN 2018 / 12:17

​Oculus sanal gerçeklik gözlüklerinin gizlilik özelliği yenilendi

Oculus Rift sanal gerçeklik gözlüklerinin gizlilik özellikleri AB’nin GDPR kurallarına uyumlu olacak şekilde güncellendi.

GDPR, 25 Mayıs 2018'de yürürlüğe girecek ve kişisel verilerin korunması konusunda sınırlamalar getirirken ayrıca bireylerin korunmasını da arttıracak. Bilindiği üzere Facebook'un veri skandalı olayından sonra tüm firmalar artık daha dikkatli olmak zorunda. Açılacak bir sonraki davalardan korunmak isteyen Oculus Avrupa’da oluşturulan kullanıcı verisi koruma standartlarını kullanmaya başlayarak kendisini korumayı amaçlıyor.

Son günlerde Facebook’a açılan davaların Oculus üzerinde etki yaratmasının nedeni daha önce veri paylaşmış olmasından kaynaklanıyor. Oculus kullanıcı verilerini sosyal medya deviyle sınırlı olarak paylaşmış olsa da, diğer veri davasının hedefi haline gelebilir. Bu nedenle daha yeni düzenleme yürürlülüğe girmeden prosedürlerini bununla uyumlu hale getirmesi büyük önem taşıyor.

Oculus'a eklenen My Privacy Center, (Gizlilik Merkezim) özelliği 20 Mayıs sonrasında tüm kullanıcılara veri havuzunu gösterecek. Anonim olarak sunulacak bu verilerin içeriğinde kredi kartı ve önemli kişi bilgileri yer almayacak. Verilerini sistem üzerinde istemeyen kullanıcılar ise üyeliklerini silmeleri halinde 90 gün içerisinde sistemden silinecek.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics