Ürün Teknoloji 16 EKİM 2016 / 13:34

​TAV Bilişim, Suudi Arabistan’da gücünü gösterdi

TAV Havalimanları’nın iştiraki olarak havalimanı bilişim çözümlerinde uzmanlaşan TAV Bilişim, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenen “Airport Modernization Summit” etkinliğinde “Merkezi Bilişim Yönetimi ve Çözümleriyle Operasyonel Verimliliği Artırma” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. İki günlük zirvede TAV Bilişim standını ziyaret eden Prens Dr. Abdulaziz Bin Nasser Al Saud da yetkililerden bilgi aldı. TAV Bilişim, Suudi Arabistan’da bugüne kadar Riyad, Dammam ve Medine havalimanlarında bilişim projeleri gerçekleştirdi. Bölgede de hızla büyüyen şirket, geçen yıl, tamamlandığında dünyanın tek çatı altındaki en büyük terminali olacak Abu Dabi Havalimanı Midfield Terminal Binası için açılan iletişim teknolojileri ihalesini kazandı.
TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü ve TAV Havalimanları Holding CIO’su Binnur Güleryüz Onaran da, “Gücünü, havalimanı bilişim çözümlerine ait bilgi birikiminden ve profesyonel kadrosundan alan TAV Bilişim, üç kıtada 31 havalimanında yerini alırken, dünyanın farklı noktalarındaki projelerine devam ediyor. Bizim için önemli bir coğrafya olan Ortadoğu ve özellikle Suudi Arabistan, havacılık sektörü adına gerçekleştirdiğimiz pek çok projenin ve yatırımın ödüllendirildiği önemli bir bölge. Bugüne kadar Riyad ve Medine’de gerçekleştirdiğimiz havalimanı bilişim çözümleri ile bu coğrafyada, ev sahibi GACA (General Authority of Civil Aviation) ile el ele, ana sponsor olarak yer almak ve tecrübelerimizi paylaşabilmek bizim için gurur verici” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN