Ürün Teknoloji 06 KASIM 2016 / 05:36

​Yazılım tanımlı depolamada Acronis yenilikleri

Hibrit bulut veri koruması şirketi Acronis, Blockchain tabanlı veri kimlik doğrulama, evrensel dosya, blok ve nesne desteğine sahip dünyanın ilk yazılım tanımlı depolama ürünü Acronis Storage'ı pazara sundu. Yazılım tanımlı depolama çözümleri Acronis CloudRAID, Acronis Notary ve  Acronis Storage ile blok, dosya ve nesne iş yüklerini ticari donanımlarda birleştiriyor. Acronis; Acronis Yedekleme, Felaketten Kurtarma, Acronis Dosya Bulut ve İzleme çözümleriyle birlikte Acronis Storage, servis sağlayıcılara sunulan ürün setini tamamlayarak, servis sağlayıcıların müşterilerinin ihtiyaçlarını en verimli biçimde karşılamasına destek veriyor.
  • Acronis CloudRAID; silme-kodlama (erasure-coding) teknolojisinden faydalanarak korunan verileri veri parçacıklarından yeniden oluşturur ve parite bilgisini depolama cluster'ında başka bir yerde saklar. Yani eklenen her depolama node'u, Acronis Storage'ı donanım hatalarına karşı daha dayanıklı hale getirmesi ve kurtarma sürelerini kısalmasını sağlar.
 
  • Block Chain Özellikli Acronis Notary; Blockchain'in yazılım tanımlı depolama ve veri koruması çözümlerine entegre edildiği ilk örnek. Blockchain özellikli Acronis Notary, korunan verilerin zaman damgalı sağlamasını yapar veya parmak izini oluşturur ve bunu kamuya açık blockchain tabanlı dağıtılmış bilgi işlem platformu olan Ethereum'da saklar. Aynı verinin iki parmak izini karşılaştıran Acronis Storage, depolanan verinin kesinliğini, gerçekliğini ve bütünlüğünü doğrular.
 
ETİKETLER : ​1095 Acronis

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics