Ürün Teknoloji 06 KASIM 2016 / 05:36

​Yazılım tanımlı depolamada Acronis yenilikleri

Hibrit bulut veri koruması şirketi Acronis, Blockchain tabanlı veri kimlik doğrulama, evrensel dosya, blok ve nesne desteğine sahip dünyanın ilk yazılım tanımlı depolama ürünü Acronis Storage'ı pazara sundu. Yazılım tanımlı depolama çözümleri Acronis CloudRAID, Acronis Notary ve  Acronis Storage ile blok, dosya ve nesne iş yüklerini ticari donanımlarda birleştiriyor. Acronis; Acronis Yedekleme, Felaketten Kurtarma, Acronis Dosya Bulut ve İzleme çözümleriyle birlikte Acronis Storage, servis sağlayıcılara sunulan ürün setini tamamlayarak, servis sağlayıcıların müşterilerinin ihtiyaçlarını en verimli biçimde karşılamasına destek veriyor.
  • Acronis CloudRAID; silme-kodlama (erasure-coding) teknolojisinden faydalanarak korunan verileri veri parçacıklarından yeniden oluşturur ve parite bilgisini depolama cluster'ında başka bir yerde saklar. Yani eklenen her depolama node'u, Acronis Storage'ı donanım hatalarına karşı daha dayanıklı hale getirmesi ve kurtarma sürelerini kısalmasını sağlar.
 
  • Block Chain Özellikli Acronis Notary; Blockchain'in yazılım tanımlı depolama ve veri koruması çözümlerine entegre edildiği ilk örnek. Blockchain özellikli Acronis Notary, korunan verilerin zaman damgalı sağlamasını yapar veya parmak izini oluşturur ve bunu kamuya açık blockchain tabanlı dağıtılmış bilgi işlem platformu olan Ethereum'da saklar. Aynı verinin iki parmak izini karşılaştıran Acronis Storage, depolanan verinin kesinliğini, gerçekliğini ve bütünlüğünü doğrular.
 
ETİKETLER : ​1095 Acronis
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN