Ürün Teknoloji 30 EKİM 2016 / 07:24

​Yeni nesil tehditler karşı koruma

Yeni nesil tehditlerle mücadelede ağ ve uç nokta güvenliğine yönelik çözümler sunan Sophos, uç nokta güvenliğinde yeni bir yaklaşımı gündeme taşıyan ve tüm üreticilerin mevcut güvenlik çözümleriyle uyumlu çalışabilen yeni çözümü Sophos Intercept X’i kullanıma sundu. Sophos Intercept X, “zero day” saldırı teknikleri de dahil olmak üzere sistemi tehdit eden gizli ve açık tüm risklere karşı koruma sağlıyor. Bu yeni çözüm; bilgisayardaki tüm dosyaları şifreleyerek erişilemez hale getiren fidye yazılımlarını da anında tespit ederek ortadan kaldırıyor. Sophos Intercept X, yeni nesil tehditlerle mücadelede gerekli olan dört kritik güvenlik bileşenini bir araya getiriyor:
 
İmza gerektirmeyen tehdit ve açık tespit sistemi: Zararlı yazılımlara ve siber saldırılara fırsat vermeyen gelişmiş koruma sistemi, genel sistem taramasına ihtiyaç duymaksızın daha önce karşılaşılmamış yeni saldırı teknikleri ve belleğe yerleşen inatçı tehditler de dahil olmak üzere tüm güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlıyor. 
CryptoGuard: Fidye yazılımlarına göz açtırmamak üzere kurgulanan bu teknoloji, dosyaların istem dışı şifrelenmesine yönelik herhangi bir aktiviteyi anında tespit ederek tehdidi ortadan kaldırıyor ve olası zararların önüne geçiyor. Ayrıca yazılımın ağ üzerindeki diğer bilgisayarlara bulaşmasını önlüyor ve şifrelenen dosyaları eski haline getiriyor.
Detaylı saldırı analizi: 360 derece görsel analiz teknikleriyle saldırının kaynağı, hangi sistemleri tehdit ettiği, nerede durdurulduğu ve bundan sonra benzer saldırılara karşı nasıl önlem alınabileceği detaylı olarak görüntüleniyor.
Sophos Clean: Bu küçük ve becerikli yazılım, sistemin derinliklerine gizlenen, tespit edilmesi zor inatçı tehditleri ve casus yazılımları bularak bunlara dair tüm izleri ortadan kaldırıyor. 

 
ETİKETLER : Sophos Intercept X 1094

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics