Ürün Teknoloji 19 ŞUBAT 2017 / 16:40

10TB’lik diskler satışta

Seagate, dahili disk portföyündeki tüm ürünlerinin kapasitelerini 10TB’a kadar artırdı ve bu yeni 10TB’lık diskleri Türkiye’de satışa sundu. Konuyla ilgili düzenlenen etkinlikte konuşan Seagate Türkiye Yöneticisi İlknur Baydak, bilgisayarlar için BarraCuda ve FireCuda, NAS sistemleri için IronWolf, görüntüleme ve video kayıt sistemleri için de SkyHawk güvenlik disklerini kapsayan Guardian Serisi’nin farklı kullanım alanlarının üretimde göz önünde bulundurulduğunu söyledi. Baydak, 10TB’lık kapasiteye ulaşan yeni disklerle kişisel ve kurumsal dijital veriyi muhafaza etmenin ve yönetmenin kolaylaşacağını, yeni disklerin kapasitelerinin dışında, özelliklerinin ve hızının da avantaj oluşturacağını ifade etti. 
“Maalesef henüz her veriyi saklayamayacağımızın farkında değiliz. Bu yüzden hem bireysel hem kurumsal kullanıcılara veri diyeti önermeye başladık” yorumunu yapan Baydak, yakın gelecekte özellikle kurumların bu diyet programını uygulamak zorunda kalacağına işaret etti. Şu an için Seagate BarraCuda Pro ve IronWolf Pro diskleri için 2 yıl ücretsiz veri kurtarma hizmeti vereceklerini belirten Baydak, bu hizmet sayesinde diskin içinde yer alan verilerin mekanik bir arıza ya da herhangi bir kazaya karşı güvence altına alınacağına işaret etti.
Seagate’in dizüstü ve masaüstü bilgisayar için geliştirdiği BarraCuda ve FireCuda diskleri, 2,5 ve 3,5 inç olmak üzere iki farklı boyutta satışa sunuluyor. FireCuda ise Seagate’in hibrit diski. Sabit disk ve SSD’nin bir araya gelmesiyle (HDD+SDD=SSHD) oluşan disk, flash teknolojisi sayesinde hızlı performans sergiliyor. NAS çözümleri için üretilen IronWolf diski, çoklu sürücü sistemlerinde titreşimi azaltmak için RV (döngüsel titreşim) sensörlerine sahip. Bu sensörler, NAS sistemlerinin performansını ve ömrünü artırıyor. Gelişmiş güç yönetimi ile enerji tasarrufu sağlayan disk, 3,5 inç boyutlarında. Yıllık 180TB’lık iş yükü oranı sunan IronWolf’un 1TB’dan 10TB’a kadar kapasite seçenekleri mevcut. Bu disk 1 ila 8 yuvalı NAS’larda kullanılabiliyor. 7/24 izleme ortamları için ideal hale getirilen SkyHawk diskler, 64 adet HD kamerayı destekleyen bir yapıya sahip. Diskin 1TB’dan 10TB’a kadar kapasite seçenekleri var.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN