Ürün Teknoloji 07 EYLÜL 2015 / 01:54

3 boyutlu parmak izi teknolojisi Türkiye’de

Türkiye’deki distribütörlüğünü Proline’ın üstlendiği, Touchless Biometric Systems tarafından 3 boyutlu parmak izi teknolojisiyle geliştirilen cihazlar Türkiye’de satışa sunuldu. Parmak izi teknolojisinde yaşanan birtakım sıkıntıları ortadan kaldıran 3 boyutlu parmak izi teknolojisi, bilinen parmak izi okuyucularının aksine herhangi bir temas gerektirmiyor. Okuma işlemi ise cihazın üzerindeki boşluğa parmağın hafifçe sokulmasıyla gerçekleştiriliyor.

Zamanla parmak izi sensörleri üzerindeki yağ, kir veya parmak üzerindeki nem gibi etkenlerden dolayı, sistemlerde parmak izi okuyamama problemleri oluşabiliyor. 3 boyutlu parmak izi teknolojisinde ise bu durum ortadan kalkıyor. Cihazların alt kısmında yer alan kameralar sayesinde parmağın geniş açı temassız izi alınarak önce imajı, daha sonra benzer algoritmalarla şifresi oluşturuluyor.
ETİKETLER : 1037

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN