Ürün Teknoloji 30 MART 2015 / 09:27

3M Ar-Ge yatırımlarına devam ediyor

Gelirinin her yıl yüzde 5,5’ini Ar-Ge faaliyetlerine ayıran ve Mart ayında yeni marka tanıtımını küresel çapta “3M Bilimi. Hayatın her anında.” söylemiyle yapan 3M, İstanbul’da önemli bir yatırıma daha imza attı.

3M, 4 milyon dolarlık bir Ar-Ge yatırımının parçası olarak Müşteri İnovasyon Merkezi’ni İstanbul Kavacık’ta açtı. 3M Türkiye Müşteri İnovasyon Merkezi, 3M’in müşterileriyle birlikte inovasyon süreçlerini gerçekleştirmeye ve 3M ürünlerinin hayatın birçok noktasına erişmesine olanak sağlayarak, dünyadaki 50’inci merkez olma özelliğini taşıyor. Bu merkezler, müşterileri 3M teknolojileri ile buluşturmanın yanı sıra ihtiyaçlarına birlikte çözüm yaratmaya yönelik platform görevi üstleniyorlar.

3M Müşteri İnovasyon Merkezi’nin açılışında konuşan 3M Ar-Ge’den sorumlu Uluslararası Başkan Yardımcısı Joe Liu, inovasyonun, 3M iş felsefesinin tam merkezinde olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bilimsel araştırmaları çok önemsiyoruz ve inovatif yaklaşımımızın sonucu olarak da satışlarımızın üçte biri, beş yıl önce piyasada olmayan yeni ürünlerden geliyor. Her sene gelirimizin yüzde 5.5’lik bir bölümünü Ar-Ge faaliyetlerine ayırıyoruz. Hem yerel hem de küresel bilgi birikimimizi kullanarak gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge faaliyetlerimizle, yeni ürünler sunuyor ya da var olan ürünlerimizi geliştirerek müşterilerimizin gereksinimlerine uygun çözümler yaratıyoruz.”

3M Ar-Ge yapısının önemli bir parçası olan Müşteri İnovasyon Merkezi, 3M müşterilerine Ar-Ge ekibi rehberliğinde 3M teknolojilerini tanıma ve deneyimleme fırsatı tanıyarak, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştirilmesini sağlayacak. Bu merkezde yapılacak seminer ve eğitimlerde de sektörel ve küresel trendler ve yenilikler müşterilerle paylaşılacak. 600 metrekarenin üzerinde bir alana sahip olan 3M Müşteri İnovasyon Merkezi’nde, toplantı odaları, teknoloji ve çözüm tanıtım alanları bulunuyor.
ETİKETLER : 1015

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics