Ürün Teknoloji 11 EYLÜL 2016 / 14:54

7. nesilde yetkinlik daha da artıyor

Intel, 7. Nesil Intel® Core™ işlemciler, güçlü Skylake mikromimarisiyle geliştirildi. Intel’in en yeni 14nm işlemcileri, daha hızlı yanıt performansı, güçlü oyun deneyimi ve güvenliğin yanında bilgisayarla daha sezgisel etkileşim de sağlıyor. Mobil ve masaüstü bilgisayarlarda 7. Nesil Intel® Core™ işlemci ailesinin temel avantajları; hızlı yanıt performansı, kullanım kolaylığı, daha uzun pil ömrü, güç desteği gibi özelliklerle sıralanıyor. Mobil platforma yönelik 7. Nesil Intel Core işlemciler, 4K UHD video, 360 derece video, birden çok video akışı ve üst düzey içerik oynatma gibi özelliklerle, net ve etkileyici içerik görüntüleme deneyimini sunuyor. İçerik oluştururken bin 400 fotoğrafı bir dakikada düzenlemek, alışveriş yaparken veya film izlerken birden çok 4K UHD videoyu 4 dakikada bir filme dönüştürmek, oyunları seyahat halindeyken HD kalitesinde oynayabilmek mümkün. 
7. Nesil Intel Core işlemciler, daha hızlı 4K UHD oluşturmayı, 4K UHD içerikleri daha uzun süre izlemeyi ve veri akışını sağlayan mobil tasarımları kullanıcıya sunuyor. Yeni HEVC 10 bit kod çözme özelliği, 4K UHD'ye kadar üst düzey içerik oynatımını sağlarken, yeni VP9 kod çözme özelliği, çoklu görev çalıştırırken güç verimli 4K UHD, 4K 360 derece içerik oynatımını mümkün kılıyor.
Intel, 7. Nesil Intel Core işlemcileri geniş bir fiyat yelpazesiyle çeşitli bilgisayar tasarımlarında, Thunderbolt 3 USB C tek kabloyla bağlantı ve Windows Hello gibi düşük güç tüketen üst düzey ses ve yüz tanıma teknolojisine sahip cihazlarda sunuyor. Kullanıcılar, ayrıca dokunma, ses ve dijital kalem gibi çeşitli sezgisel giriş seçenekleri sunan 7. Nesil Intel Core işlemcili bilgisayar tasarımlarıyla da karşılaşacaklar.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics