Ürün Teknoloji 28 MAYIS 2017 / 16:06

A3 baskı ailesi tepeden tırnağa yenilendi

HP Inc., güçlü ve genişleyen A3 çok işlevli yazıcı (MFP) serisini bir basın toplantısıyla tanıttı ve HP’nin yeni A3 MFP yazıcıları aralarında Türkiye’nin de olduğu 80’den fazla ülkede satışa sunuldu. Toplantının açılış konuşmasını yapan HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede, pazar payı açısından hedeflerini gerçekleştirdikleri bir yılı geride bıraktıklarını belirterek, şu bilgileri verdi:
“Bağlantılı cihazların dünyası büyürken, siber saldırıların sofistike yapısı ve şiddeti de güçleniyor. Cihazları, verileri ve kimlik bilgilerini korumak bir zorunluluk. HP olarak, yeni cihazlar ve yeniden düzenlenen Yönetilen Baskı Uzmanlığı bayi programımızla gelişmiş A3 MFP ve A4 lazer baskı çözümlerini sunuyoruz.”
Baskı teknolojisi sayesinde, genel müşteri ve iş ortağı deneyimini geliştirdiklerini vurgulayan HP Türkiye Baskı Sistemleri Kategori Müdürü Derya Özbek ise yeni nesil A3 çok işlevli yazıcılarla baskı deneyimini yeniden tanımlamayı hedeflediklerini vurguladı. “Bu portföyün sevkiyatını, bu amaca ek olarak pazarı yeniden şekillendirme misyonu ile yapıyoruz” diyen Derya Özbek, ekledi: “Büyük ölçekli ticari yazıcılarımızın bize kattığı bilgi sayesinde tasarımlarımızı geliştirdik, baskı hızını arttırdık ve daha düşük maliyette daha yüksek baskı kalitesini mümkün hale getirdik.”
 
İşlev zengini yapılar
HP’nin A3 MFP portföyünün tamamı üç adet PageWide platformu ve 13 LaserJet platformu da dahil olmak üzere 54 farklı stok kalemi halinde sunulacak. HP, geniş çeşitlilikte cihaz seçenekleri sunarak kanal ortaklarına, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaları için alternatifler ve fiyat esnekliği de sağlayacak. Yeni A3 MFP yazıcıların Türkiye satış fiyatları şöyle sıralanıyor: HP PageWide cihazlar 2 bin 700 dolar + KDV’den, yeni nesil HP A3 LaserJet MFP’ler ise 5 bin 350 dolar+ KDV’den başlayan fiyatlarla piyasaya sunulacak.
HP PageWide Enterprise ve Pro platformları renkli baskıyı uygun maliyetli hale getirirken, yüksek baskı hızlarını sunuyor ve kendi sınıfındaki lazer cihazlara kıyasla daha az enerji tüketiyor. Değişim gerektirebilecek yalnızca üç bileşene sahip basit HP PageWide mimarisi, bu yönüyle kanal ortakları için servis maliyetini azaltıyor. HP LaserJet Managed MFP’ler ise çok işlevli cihazlar olarak sunulacak. Renkli ya da tek renkli baskı ve 22 ppm ila 60 ppm arasında değişen baskı hızları ise cihazların özellikleri arasında.  
 
Baskı süreçlerinde tam güvenlik
HP, servis deneyimini geliştirmek için tasarlanan, bulut araçları ve cihaz tabanlı algılama kapasiteleri sunan HP Akıllı Cihaz Servislerini de duyurdu. Servisler, birçok servis ihtiyacını izleyip tanılayarak iş akışlarındaki kesintileri en düşük seviyeye indirirken maliyetleri de azaltıyor. Akıllı Cihaz Servisleri yeni HP A3 LaserJet’lerin yanı sıra yeni HP A3 PageWide Enterprise ve Pro platformlarını da destekliyor. Servisler ayrıca HP’nin mevcut FutureSmart yazıcı MFP’leriyle de uyumlu.  
Baskı güvenliği de yeni HP A3 MFP’lerde öne çıkıyor. HP PageWide ve HP LaserJet Enterprise cihazlar, gömülü güvenlik özellikleriyle donatıldı. Bunların arasında yer alan Sure Start, çalışma esnasında sızma tespiti, beyaz listeleme gibi özellikler sunuyor. Yeni HP PageWide ve HP LaserJet cihazlar HP’nin güvenlik servislerinin yanı sıra HP JetAdvantage yönetim portföyü ve aralarında sektörün otomatik baskı güvenliği uyum gözetimi sunan HP JetAdvantage Security Manager’ın da bulunduğu güvenlik yazılımları ile birlikte kullanılabiliyor. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics