Ürün Teknoloji 18 TEMMUZ 2016 / 07:16

Acer ve Starbreeze’den StarVR için iş ortaklığı

Acer Inc. ve Starbreeze AB ilgili yönetim kurullarının imzaladıkları niyet mektubunun ardından duyurdukları gibi, StarVR Sanal Gerçeklik (VR) Baş Üstü Ekran (HMD) tasarımı, üretimi, promosyonu, pazarlaması ve satışı için ortak girişimleri onaylandı.  Firmalar arasında eşit olarak paylaşılacak 800 milyon Yeni Tayvan doları (25 milyon USD) nominal sermaye ile kurulan bu yeni firmaya geçici olarak ’Acer Starbreeze Corporation’ ismi verildi. Kurulların gerekli onaylarına bağlı olarak bu yılın üçüncü çeyreğinde Tayvan'da resmi şirket kurulumu da bekleniyor. Acer ve Starbreeze'in her biri toplam hissenin yüzde 50'sini elinde tutacak, sermaye gereklilikleri ve planlanan programa göre ortak teşebbüse aşamalı olarak ana para aktarımı yapacaklar.
Güçlü sinematik deneyimiyle StarVR en üst sınıf sinemalar, oyun salonları, perakende otomotiv ve uçuş eğitimleri gibi profesyonel ve konum merkezli eğlence pazarını hedefliyor ve toplu üretim de 2017 yılı için planlanıyor. StarVR; ultra geniş 210 derece yatay görüntüleme alanı, gözün doğal görüşü boyunca güçlü görüntü kalitesi sunan özel optikleri ile gerçek bir sarmal sanal gerçeklik deneyimi sunuyor. Bu da, geleneksel sanal gerçeklik ekranlarının getirdiği gözlük takma hissi olmadan, kullanıcıların gözlerini her yönde rahatça hareket ettirebilmelerini ve sanal dünyanın içinde kalmaya devam edebilmelerini sağlıyor.
 
ETİKETLER : 1080 Acer Starbreeze StarVR

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN