Ürün Teknoloji 27 MART 2018 / 15:15

Acer yeni Chromebook Tab 10 modelini kullanıcılara sundu

Acer yeni ürettiği tablet modeliyle yeni bir teknolojik akım başlatacak gibi görünüyor. Acer Chromebook Tab 10 özelliklerine yakından göz atalım.

Hali hazırda piyasada bulunan tabletlerde beklenilen değer görülmeyince bu cihazlar geliştirilerek tekrar piyasaya sürülüyor. Birçok kullanıcı için gereksiz görülürken bazı kullanıcılar için vazgeçilmez teknoloji olarak nitelendiriliyor. Fakat Acer, tabletlerle ilgili yeni bir hamle yaparak, oldukça iyi özelliklere sahip yeni Chrome OS sınıfına ait bir Chromebook Tab 10 ürününü kullanıcılara sundu.

Bu tableti, intenete muhtaç ve genel olarak ucuz olan bir laptop olarak da görmek mümkün. Cihazın adından da anlaşılacağı üzere, bilgisayarda tek bir tarayıcı olarak Google Chrome bulunuyor. Diğer tüm programlar, Web uygulamaları veya internete bağlıyken kullanabileceğiniz uygulamalardan oluşuyor. Yani eğer elinizin altında internet yoksa bu cihazla yapabilecekleriniz sınırlı kalıyor. Verilerin Web’e kaydedilmesindeki nihai amaç, verilerinize herhangi bir bilgisayardan erişebilmenize olanak sağlanması. Bu yüzden Chromebook’ların bir diğer adı da 'bulut bilgisayarı' olarak lanse ediliyor. Ayrıca, Chromebook sizi yarı yolda bırakırsa, tüm uygulamaları, belgeleri veya ayarlarınızı kaybetme gibi bir derdiniz olmuyor.

Tabletin özelliklerine baktığımız zaman Chromebook Tab 10’un, 9.7 inçlik boyutu ile gayet yeterli bir boyuta sahip olduğunu görüyoruz. 20148x1536 boyutlarında dokunmatik ekrana sahip olan Tab 10, 4GB RAM’e ve 32 GB depolama alanına sahip. Optimize edilmiş ARM tabanlı Rockchip işlemci sayesinde, daha fazla alana ihtiyaç duyulması durumunda Tab 10’a microSD kart desteği sağlanabilecek. Yan tarafında bir dokunmatik kalemi ve yuvası bulunduran Chromebook, oldukça şık görünüyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics