Ürün Teknoloji 05 AĞUSTOS 2017 / 17:46

Acil durumda ilk adım Google SOS uyarıları

Google Arama ve Haritalar’daki yeni özellikleri içeren Google SOS Uyarıları, acil durumlarda ve kriz anlarında kullanıcıların durum hakkında hızla bilgi sahibi olabilmesine imkan sağlıyor. Herhangi bir kriz anında, bu olayla ya da konumla ilgili Google’da hızlı bir arama sonrası çıkan sonuçların üstünde beliren bir SOS Uyarısı, neler olup bittiğini anında anlamaya yardımcı olur, yapılabilecekler konusunda detaylı bilgiler sunar. Yerel yetkililere ulaşılabilecek acil telefon numaraları, web siteleri ve yabancı bir ülkedeyseniz size yardımcı olabilecek temel cümlelerin çevirilerini de bu yapı sunuyor. Google Arama’ya benzer şekilde, Google Haritalar’da da görüntülenen bölgede herhangi aktif bir olay varsa, doğrudan harita üzerinde olayla ilgili gerçek zamanlı bilgilere erişmek mümkün.
SOS Uyarıları’na ek olarak Google Kişi Bulucu, Google Kriz Haritası ve Google Acil Durum Uyarıları gibi krize yönelik diğer uygulamaların yanı sıra yardım alanında faaliyet gösteren Google.org da bu kapsamda krizden etkilenen toplulukları hibeler ve gönüllüler sağlayarak destekliyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN