Ürün Teknoloji 19 ŞUBAT 2013 / 10:50

Airbus’la gelişen ortaklık

Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE platformunun gerçekçi simülasyon uygulamalarının (SIMULIA) kullanımını genişletmek için Airbus ile bir ortaklık oluşturdu. Bu adım; A350-900 ile başlayarak gelecek kuşak uçakların yapısal analizi ve sanal testlerini hızlandıracak. Airbus’ın ADVANS programı (Kırılganlık ve Doğrusal Olmayan Sistem için Hızlandırılmış Geliştirme), yenilikçi simülasyon yöntemlerinden oluşuyor. Bu yöntemlerde, SIMULIA Abaqus'un gelişmiş, doğrusal olmayan dinamik analiz yetenekleri, uçak yapılarının sağlamlığını ve performansını yüksek güvenilirlik düzeylerinde tahmin etmek amacıyla kullanılıyor. Tasarımın erken aşamalarında ve maliyeti yüksek fiziksel testler yapmadan önce yapılan analiz, daha hızlı ve daha ucuz olarak daha kaliteli tasarım yapılabilmesini sağlıyor.

Airbus tasarımcıları ve mühendisleri, CATIA uygulamasında tasarladıkları uçak modellerinden yararlanarak çok büyük simülasyon modelleri yaratabilecek. Ayrıca yüksek performanslı bilgi işlem kümeleri kullanarak, SIMULIA Abaqus ile bir gecede geniş çaplı, doğrusal olmayan simülasyonlar gerçekleştirebilecekler.

Dassault Systèmes'in Endüstri ve Pazarlamadan Sorumlu İdari Başkan Yardımcısı Monica Menghini, 3DEXPERIENCE platformunun, kullanıcıların, uçak tasarımlarının gerçek fiziksel performansını çok daha erkenden ve fiziksel testlere geçmeden çok önce denemelerine izin verdiğini belirtti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics