Ürün Teknoloji 22 TEMMUZ 2011 / 12:56

Akıllı KGK’lar ile güç sizde artık

Güç yönetimi alanında ürünleriyle ön plana çıkan Eaton, kesintisiz güç kaynağı ailesini yeni bir seri ile güçlendirdi. Eaton Evolution S adlı eski serinin devamı niteliğindeki 5PX, 1,5  ile 3 KVA güç aralığındaki tüm BT cihazlarına (sunucu, anahtar, yönlendirici ve depolama cihazları) yüksek seviyede koruma sağlamaya yönelik bir tasarıma sahip.  5PX adlı yeni ‘interaktif‘ serinin tüm üyeleri, korudukları her bir cihazın enerji tüketimini ölçümleyebiliyor ve LCD ekranı sayesinde BT yöneticilerinin tüm güç yönetimini kontrol altında tutabilmesine olanak tanıyor. Yapılan ölçümler LCD ekran aracılığı ile kolayca takip edilebilmesinin yanı sıra Eaton’ın kendi güç yönetimi yazılımı sayesinde ağ üzerinden de kolaylıkla izlenebiliyor. Bu yazılım ve yardımcı diğer ağ yazılımları ise Eaton’un web sitesinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Daha az KGK daha verimli BT
5PX yine yüksek çıkış gücü ile daha geniş koruma güç aralığı oluşturduğundan kendisine bağlı daha fazla cihazı koruma altına alabiliyor. Sektörde sıkça kullanılan 0,9 güç ve 0,7 güç faktörlü geleneksel KGK’lara kıyasla yüzde 28 daha fazla güç sağlıyor. Çıkıştaki güç faktörünün yüksek olması ürüne bağlanacak yüklerin sayı ve miktarınında o denli büyük olabilmesini sağlıyor. Bu sayede de daha az KGK kullanarak BT departmanının hem satın alma hem de operasyon maliyetlerini düşürmek mümkün oluyor.
KGK içerisinde kullanılan akülerin performansını artırmak için yeni seride ABM adlı bir teknoloji kullanılıyor. ABM teknolojisi akülerin şarj döngüleri içerisinde dinlendirilmelerine olanak sağlayan bir şarj yönetim şekli. Bu durum akülerin sürekli şarja maruz kalmalarını engelleyerek akü ömrünü uzatıyor. Böylece aküler için daha az bakıma ihtiyaç duyuluyor. Öte yandan tüm 5PX ürünleri raf ve tower seçenekleri satışa sunuluyor. Böylece kullanımda modüler bir yapı kurmak mümkün oluyor.
Bilgi için: www.eaton.com
ETİKETLER : Sayı:831

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics