Ürün Teknoloji 21 MAYIS 2017 / 14:20

Akıllı telefonlar hedefte

Eset’in erken uyarı ve zararlı yazılım tespit sistemi Eset LiveGrid® verilerine göre, akıllı telefonlar siber suçluların en gözde saldırı hedefi. Android işletim sistemine yönelik tüm zararlı yazılımların tespitinde ise yüzde 50 artış söz konusu. Eset CTO‘su Juraj Malcho, “Android platformunu etkileyen tüm zararlı yazılımların tespitinde yüzde 50 civarında artış gördük. En fazla yoğunlaşmayı da 2016 yılının ilk yarısında tespit ettik“ dedi.
"CryptoLocker“ yazarları da masaüstü zararlı yazılımlarda kullanılan pek çok tekniği Android platformuna uyarladı. Siber suçlular bu platforma yönelik karmaşık ve özgün teknikler geliştirirken, kodlarını da uygulamaların derinlerine gömerek dikkat çekmemeye odaklandı. Malcho,“Android’e yönelik tehditlerin küresel bir tehdit haline geldiğini söylemek yanlış olmaz” dedi.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN