Ürün Teknoloji 28 KASIM 2010 / 18:00

Akıllıların en akıllısı


RIM, akıllı telefon pazarında taşları yerinden oynatacak ürünü BlackBerry Torch 9800 akıllı telefon Türkiye’de. Ürünü test etmek için elimize ilk aldığımızda hafif ve ergonomik yapısı dikkatimizi çekti. Ürünün BlackBerry 6 işletim sistemine sahip ilk BlackBerry akıllı telefon olması da teste başlarken bizi heyecanlandıran etkenlerden bir tanesi oldu. Tüm bunların yanı sıra dokunmatik ekran ile klavyeyi bir arada sunan Torch almak için Türkiye’de üç operatörün kampanyalarını takip etmenizi öneririz.
BlackBerry Storm’la başlayan dokunmatik ekran teknolojisi Torch ile tam dokunmatik ekran teknolojisine dönüyor. Tam dokunmatik ekran dışında cihazda BlackBerry klavyesi de yer alıyor. BlackBerry Torch 9800, BlackBerry 6 işletim sistemiyle sunulan ilk BlackBerry akıllı telefon olarak da öne çıkıyor. Yeni BlackBerry Torch, son
teknoloji bir dokunmatik ekrana sahip olmanın yanı sıra optik bir trackpad’e ve açıldığında gelişmiş bir yazım deneyimi sunmak için kızaklı bir klavyeye sahip. Dünya genelindeki 3G (UMTS/HSDPA) ağlarını destekleyen yeni BlackBerry akıllı telefon, son nesil Wi-Fi (b/g/n) bağlantısı sunuyor ve konum bazlı uygulamalar ile coğrafi etiketleme için bütünleşik GPS’e sahip. BlackBerry Torch 9800’ün 5 MP kamerası, video kayıt özelliğinin yanı sıra sürekli otomatik odaklama, görüntü sabitleme, çeşitli sahne modlarında çekim ve yakınlaştırma gibi özellikleri destekliyor. 8 GB genişliğinde depolama kapasitesine sahip yeni BlackBerry akıllı telefon, toplam depolama kapasitesini 36 GB’a çıkartabilen bir microSD/SDHD hafıza kartı yuvasına da sahip. Yepyeni bir işletim sistemi BlackBerry 6 RIM’in yeni işletim sistemi BlackBerry 6, daha önceki işletim sistemlerindeki özellikleri sunmaya devam ederken daha zengin bir kullanıcı deneyimi de sağlıyor. Arayüzü ve ana ekranı yenilenen BlackBerry 6, hızlı ve etkili bir tarayıcı deneyimi sağlayan yeni ve zengin WebKit bazlı bir tarayıcıya sahip. BlackBerry 6 kullanıcıları böylece birden fazla siteye aynı anda ulaşabiliyor ve tek bir parmak hareketiyle görüntüyü yakınlaştırıp uzaklaştırarak kolay bir gezinme deneyimi yaşıyor.

l Nedir:
BlackBerry 9800 Torch yeni nesil akıllı cep telefonu.
l Artılar:
Yeni işletim sistemi.
l Eksiler:
Kullanıcılar, kayar klavye ne kadar gerekli sorusuna yanıt arıyor.
l Fiyatı:
Ürünün fiyatının 1400 TL civarında olması bekleniyor. Ancak operatörlerin kampanyalarını takip etmekte fayda var.
ETİKETLER : Sayı:797

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics