Ürün Teknoloji 26 ŞUBAT 2017 / 16:41

Aksigorta’dan Robot Dönüşüm Projesi

Aksigorta’nın Robot Dönüşüm Projesi ile hayata geçirilen sanal çalışanlar 8 kat fazla hizmet üretip 7/24 hizmet veriyor. Poliçe üretimi, hasar dosyası açılması gibi 7 farklı süreci yürüten sanal çalışanlar, projenin başladığı 2016 Eylül’ünden bu yana 20 bin poliçe düzenlenmesi ve 5 bin hasar dosyası açma işlemini gerçekleştirdi. Mevcut çalışanların ise işleri arasından operasyonları çıkararak, onları daha katma değerli işlere yönlendirmeyi amaçlayan proje ile çalışan verimliliğinin yanı sıra müşterilere sunulan hizmetin kalitesi artıyor.
Her bir robotun bir iş yapabilme özelliğine sahip olduğu projede sanal çalışanlar, teknolojiden bağımsız birçok uygulamaya entegre edilebilirken, uygulama aşamasını çok hızlı gerçekleştirebiliyorlar. Tekrarlayan işleri tamamlamak için daha az kaynak ihtiyacı duyan sanal çalışanların, ilerleyen süreçte hasar ve üretimde daha da yaygınlaştırılması, finans ve tahsilat bölümlerinde de aktif hale getirilmesi planlanıyor.
Sabancı Holding’in Aksigorta’daki ortağı Ageas’ın “Robot Dönüşüm” projesine de öncülük ettikleri bilgisini veren Aksigorta Bilgi Teknolojileri ve Dijitalleşmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, “Bu proje ile son teknolojiyi kullanarak hem müşterilerimize verdiğimiz hizmeti mesai saatleri ile sınırlamıyor ve 7/24 hale getiriyor hem de çalışanlarımızın üzerindeki operasyonel yükü alarak onların birikimlerini, uzmanlıklarını daha çok yansıtabilecekleri pozitif müşteri deneyimi yaratacak işlere yönlendiriyoruz” bilgisini verdi. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN