Ürün Teknoloji 21 OCAK 2017 / 15:39

Amaç-tabanlı ağ güvenliğinin temelleri atıldı

Fortinet, kendi konfigürasyonunu yapan, kendini yönetip düzelten amaç-tabanlı ağ güvenliğini sunan ürünlerini duyurdu. Security Fabric yapısında bulunan unsurlar arasında Fortinet’in yeni Güvenlik Operasyon Çözümü’nün (Security Operations Solution) yanında, güvenlik işletim sistemi FortiOS 5.6 sürümü de var.
Fortinet’in işletim sistemine gelen yenilikler Güvenlik Operasyonları Çözümü ile bir araya gelerek son cihazlardan buluta kadar kurumların tüm altyapıları bütününde otomatik yetkinlikler sağlıyor. Bu unsurlar Fortinet Security Fabric başlığında devam eden inovasyonu yansıtırken, geleceğin gelişmiş Amaç-Tabanlı Ağ Güvenliği için bir yapı oluşturuyor.
FortiOS 5.6 sürümü; anlık görünürlükle bütünsel BT farkındalığını tek ekranlı panel üzerinden bütün güvenlik bileşenlerine getiriyor ve Fabric uyumlu ortak çözümler ile entegrasyon için açık API’ler sunuyor. Fortinet’in kablosuz erişim noktalarında, switch’lerinde ve Sandbox’larında görüş arttırılıyor ve sonuçta ağ bileşenleri üzerinden gelişmiş yönetim, bütünsel merkezi kontrol ve gelişmiş tehdit korumaları sunuluyor. Yenilenmiş kullanıcı arayüzü (UI) ise BT farkındalığını hızla güvenlik aksiyonuna dönüştürecek biçimde tasarlandı. Denetim, giriş kaydı ve raporlama için tasarlanmış yeni ağ topoloji görselleştirmeleri ve geliştirilmiş interaktif görünümle BT ekipleri de kolayca ağlarını gerçek zamanlı değiştirebiliyor. Bu arada FortiOS 5.6, ağ etkinliğini ve uyumunu artırmak için proaktif güvenlik tavsiyelerinde de bulunuyor ve küresel bazda dağıtık yapıdaki işletmelere yönelik saldırıları segmente edip önlemek için IoT’tan buluta, fiziksel, sanal, hibrit ortamlara kadar ölçeklendirilebiliyor.
 
 
ETİKETLER : Fortinet 1106

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics