Ürün Teknoloji 13 TEMMUZ 2015 / 06:12

Android’in güvenliği Savungan’a emanet

Türk girişimci-mühendis Melih Abdulhayoğlu tarafından kurulan COMODO, akıllı telefonlara tam koruma sağlayan Comodo Savungan’ı tüm dünyada ücretsiz olarak piyasaya sundu. Savungan, COMODO’nun Türkiye’de kurduğu Ar-Ge merkezlerinde çalışan büyük bir mühendis ekibi tarafından geliştirildi.

Comodo Savungan’ın siber tehditleri önlemedeki büyük başarısı dünyadaki tüm güvenlik yazılımlarının başarı oranlarını test eden AV-Test tarafından da onaylandı. Test sonuçlarına göre, COMODO Savungan, Android işletim sistemi kullanan telefonlardaki zararlı yazılımları tespit ederek önlemede yüzde 99,73’lük bir başarı gösterdi. Bu başarı oranıyla Comodo Savungan, mobil güvenlik uygulamalarına yönelik puanlama sisteminde 13 üzerinden 12,5 puan alarak en iyilerden biri olduğunu kanıtladı.

Comodo Savungan, Android işletim sistemine sahip akıllı cihazları saniyeler içerisinde tarıyor, tam zamanlı koruma sayesinde yüklenen tüm uygulamalardaki zararlıları anında tespit edabiliyor. Comodo Savungan, cloud destekli tarama özelliği ve en güncel antivirüs veri tabanı sayesinde sadece mevcut olanlara değil yeni tehditlere karşı da koruma sağlıyor. Savungan, hafıza kartı tarama özelliği ile akıllı cihazlarda tam saha savunma yapıyor.

Akıllı telefonlara üç yeni uygulama daha…

Türk Mühendislerin Comodo Savungan dışında mobil cihazların güvenliği için geliştirdiği üç yeni uygulamanın da Google Play Store’dan indirilmesi mümkün.

Comodo Anti-Theft, telefonu hırsızlığa karşı koruyor ve telefonunuza uzaktan komut göndermenize olanak sağlıyor hatta telefonunuzu çalan kişinin resmini çekebiliyorsunuz. Comodo App Lock, kilitleyici ile telefonunuzdaki uygulamaları başkalarının açmasını engelleyebiliyor ve istenmeyen uygulama içi satın almaları karşı korunabiliyorsunuz. Comodo BackUp ise bilgilerini yedeklemek isteyenlere hizmet veriyor.
ETİKETLER : 1030

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics