Ürün Teknoloji 26 MART 2018 / 10:40

Android 8.0 Oreo güncellemesi Türk kullanıcılar için yayınlandı!

Samsung Galaxy Note 8 için merakla beklenen güncelleme nihayet yayınlandı. Ülkemizdeki Galaxy Note 8 kullanıcıları resmen Android 8.0 Oreo güncellemesine kavuştu.

Galaxy Note 8 kullanıcılarının beklediği gün sonunda geldi. Daha önce Samsung Türkiye tarafından 30 Mart tarihinde yayınlanacağı söylenen Galaxy Note 8 Android 8.0 Oreo güncellemesi, bugün itibariyle ülkemizdeki Galaxy Note 8 kullanıcılarına sunuldu.

Galaxy Note 8’in işletim sistemi sürümünü de model numarası gibi 8’e çıkartan Android Oreo, güncellemesiyle birçok yenilik geliyor. Bu yeniliklerden ilk olanı Picture in Picture özelliği. Bu özellik sayesinde bir uygulamanın üstünde küçük video penceresi açarak video izlemek mümkün oluyor. Daha önceki Samsung modellerinde gördüğümüz özellik, Google’ın desteği ile Android Oreo’nun içine entegre getirildi.

Bir diğer yenilik ise günlük hayatta sıkça kullandığımız emojilere geldi. Oreo güncellemesiyle Galaxy Note 8’deki emojilere yeni eğlenceli yüzler eklendi. Kilit ekranına ve edge ekranına çeşitli özelleştirme seçenekleri getiren Android Oreo güncellemesi ile Always On Display özelliği de farklı saat tasarımları kazandı.

Galaxy Note 8 için çıkan Android Oreo güncellemesinin en merak edilen yanı ise pil performansı. Android Oreo ile arka plandaki uygulamaların çalışmasını daha da sınırlayan Samsung, bu yeniliğini Galaxy Note 8’e de taşıdı. Ayrıca pil detayları için daha da geliştirilmiş bir menü tasarlayan Samsung, bu menüsünü de Galaxy Note 8’in ayarlar kısmına ekledi.

Galaxy Note 8 için çıkan Android Oreo güncellemesi, Google’ın Mart ayı için yayınladığı güvenlik güncellemesini de içeriyor. Güncelleme 1471,21 MB boyutuna sahip. Note 8’in ayarlar bölümünde bulunan yazılım güncelleme kısmından son güncellemeleri denetleyip Galaxy Note 8 için yayınlanan Android Oreo güncellemesini indirebilirsiniz.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics