Ürün Teknoloji 13 NİSAN 2018 / 12:59

Android tabanlı ilk uydu antenli telefon: Thuraya X5-Touch

Gelişen teknolojiyle beraber artık akıllı telefonların sınır tanımaksızın geliştiğini görebiliyoruz. Buna örnek olarak Thuraya X5 Touch telefonunu örnek verebiliriz. Dünyanın ilk uydu antenli telefon olma özelliğini barındıran bu cihaz, aynı zamanda dünyanın ilk antenli akıllı telefonu.

Akıllı telefonlarımız evimizin bazı noktalarında, yolculuk esnasında, ya da yüksek rakımlı veya tam tersi alçak rakımlı noktalarda sinyal bağlantısı problemleri yaşayabiliyor. Fakat Thuraya X5 Touch'ı kullanarak uydu bağlantılı bir telefon sayesinde kesintisiz GSM bağlantısı kurmak mümkün hale gelebiliyor.

Cihaz, uydu bağlantısı ve GSM bağlantısı konusunda sorunsuz bir şekilde geçişe izin veriyor. Ana ekranda yer alan gösterge de veri akışının hangi bağlantı türüyle yapıldığını gösteren bir ibare de yer alıyor. Buna ek olarak cihaz, Android tabanlı olduğu için Google Play Store'daki tüm uygulamalara erişim imkanı sunabiliyor.

Thuraya X5 Touch hakkında pek bir bilgi sahibi olamasak da, telefonun  IP67 sertifikasına, yüksek pil kapasitesine, ön ve arka kameraya ve dahili bir SOS düğmesine sahip olduğu belirtildi.

X5 Touch'ın piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı henüz bilinmiyor. Fakat eğer yaşadığınız bölge itibariyle pek çok kez bağlantı sorunu yaşıyorsanız bu cihaz sizin ilk tercihiniz olabilir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics