Ürün Teknoloji 12 ŞUBAT 2012 / 16:50

Antivirüs ve erişim kontrolü tek cihazda toplanıyor

Cyberoam’ın Netgenie ürünü sayesinde evdeki tüm cihazlar internet tehditlerine karşı giriş noktasından itibaren korunacak.

Cyberoam, geçtiğimiz haftalarda Abant’ta düzenlediği etkinlikte bayilerine yönelik fırsatlara değinirken, önemli bir ürünün de duyurusunu yaptı. “Netgenie” adı verilen bu ürün sayesinde Cyberoam, kurumsal ölçekte sunduğu donanım tabanlı güvenlik ve erişim kontrolü çözümlerini ev kullanıcılarının da hizmetine sunacak.

Ev kullanıcıları kurumsal seviyede güvenliğe kavuşuyor
Cyberoam’ın Netgenie çözümü, normalde çok sayıda bilgisayara sahip olan kurumların kullandığı bütünleşik tehdit önleme yaklaşımını ev kullanıcılarına sağlamayı vaat eden bir ürün. ADSL modem ve kablosuz yönlendirici özelliğine sahip olan Netgenie kurulduğunda, içinde yer alan antivirüs ve güvenlik duvarı yazılımları sayesinde tüm tehditleri henüz evdeki bilgisayarınıza ulaşmadan, cihaz tarafından bertaraf ediyor. Böylece sadece bilgisayarınızı değil, tabletten akıllı telefonlara kadar ev ağınıza dahil olan her türden aygıt koruma altına alınıyor.
Aygıtın üzerinde ayrıca 3G modemlerin bağlanabileceği bir USB yuvası da yer alıyor. 3G modemi buraya takarak, 3G internet bağlantısının Netgenie tarafından kablosuz olarak tüm eve dağıtılmasını sağlayabiliyorsunuz. Böylece Netgenie, 3G modemden gelen bağlantı da kendi üzerinden geçtiği için bu bağlantıyı da güvenlik ve içerik filtresine tabi tutabiliyor.

Aklınız çocuklarınızda kalmayacak
Netgenie’nin fonksiyonları arasında antivirüs ve güvenlik duvarının yanı sıra, gelişmiş erişim kontrolü fonksiyonu da bulunuyor. Kolay yönetilebilir arayüze sahip bu özellik sayesinde evinizde hangi cihazların hangi saatler arasında internete bağlanabileceğini,
hangi tür sitelere girebileceğini veya çocuklarınızın günde kaç saat interneti kullanabileceğini kolayca planlayabiliyorsunuz. Tüm bu ayarlar da Netgenie üzerinden merkezi olarak gerçekleştiriyor.
Netgenie APAC ve Avrupa Bölgesi Yöneticisi Pranav Parikh’in toplantıda aktardığına göre Netgenie sadece çocukların zararlı içeriğe erişimini engellemekle kalmıyor, aynı zamanda siber zorbalık ve sosyal ağlardan gelebilecek tehditler konusunda da çocukları korumanıza yardımcı oluyor. Üründe ayrıca erişime dair detaylı raporlama fonksiyonları da yer alıyor.
Küçük ofisler de güvende
Netgenie, Home ve SOHO olmak üzere iki ayrı sürüm halinde sunulacak. Ev kullanıcılarını hedefleyen Netgenie Home ürününün fiyatının 150 dolar civarında olması bekleniyor. Küçük ofislere yönelik SOHO ürününün fiyatı ise 210 dolar civarında olacak. Home ve SOHO modelleri arasındaki tek fark, SOHO’nun güvenli kurumsal erişim sunan VPN’i desteklemesi. Ürünler, 3 yıllık antivirüs aboneliğiyle birlikte gelecek. Netgenie’nin yakında Türkiye piyasasında satışa sunulması bekleniyor.

Bütünleşik tehdit yönetimi ile tehditlere geçit yok

Cyberoam’ın sunduğu bütünleşik tehdit çözümleri, internet ve internete bağlı cihazlar arasında bir denetçi görevi görüyor. Kendi içinde işlemci ve işletim sistemine sahip olan bu cihazlar, antivirüs, güvenlik duvarı ve erişim kontrolü gibi fonksiyonları üzerlerinde barındırıyorlar. Böylece internet üzerinden gelen veri daha sistemlere ulaşmadan bu cihazlar tarafından süzülebiliyor ve virüs, zararlı yazılım, internet saldırısı gibi tehditler sistemlere ulaşmadan bertaraf ediliyor.
Bütünleşik tehdit yönetimi çözümleri, tüm fonksiyonları kendi üzerinde taşıdıkları için merkezi yönetim olanağı sağlıyor ve ilgili süreçleri bilgisayarların üzerinden alarak her bir sistemin ayrıca kaynak tüketmesinin önüne geçiyor.
ETİKETLER : Sayı:858

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics