Ürün Teknoloji 28 MART 2018 / 09:42

Apple eğitim odaklı en ucuz iPad'ini tanıttı

Apple, bugün gerçekleştirdiği eğitim odaklı etkinliğinde, yeni iPad'i tanıttı. Apple Pencil desteği sunan yeni iPad okullarda kullanılmayı hedefliyor.

Apple, bugün Chicago'da düzenlenen  basın etkinliğinde eğitim odaklı yeni ucuz iPad'ini tanıttı. 9.7 inç boyutuna sahip olan yeni iPad, Apple Pencil ürününü de destekliyor. Bu zamana kadar sadece iPad Pro kullanıcıların faydalandığı bu destek, ilk defa bu tip bir iPad için kullanıma sunuldu.

Tanıtım videosunda görüldüğü üzere yeni iPad önceki 9.7 inçlik modellere göre kullanım açısından pek bir fark görülmüyor. Touch ID  sensörüyle birlikte gelen cihaz,  yine aynı eski modellerdeki gibi çerçeve oranına sahip. Ayrıca yeni tanıtılan iPad ile birlikte, Apple'ın ofis uygulamaları olan Pages, Numbers ve Keynote'de Apple Pencil desteği sunulacak. Smart Annotation adlı yeni bir özellikle gelen iPad, bu özellik sayesinde kağıt kullanarak yazma imkanı sağlıyor; ancak bu özellik henüz beta sürecinde.

Paylaşılan teknik detaylar ise alışılmışın dışında bir özellik sunmuyor. LTE desteği bulunan cihazda 8 MP arka kamera ve HD kalite sunan ön kamera mevcut. Yeni iPad gücünü, Apple'in ilk kez iPhone 7'de kullandığı A10 Fusion'dan alıyor. Önceki iPad modellerine nazaran daha iyi olan bu işlemci, biraz eski kalsa da yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

App Store'da 200.000'den fazla eğitim uygulamasının yer aldığını aktaran Apple, yeni iPad'in  Google Chromebook'a rakip olacağını öngörüyor. Eğitim dünyasında daha fazla destek sunmak isteyen Apple, normalde verilen 5 GB iCloud depolamasının aksine, okullar için 200 GB iCloud depolama alanını ücretsiz olarak veriyor.

Uygun fiyatlı iPad'in fiyatı ise 329 dolar, okullar için satın alındığında 299 dolara alınabiliyor. Ülkemizde ise fiyatlar 1699 TL'den başlıyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics