Ürün Teknoloji 07 MAYIS 2012 / 11:21

Artık ağınız daha güvenli

Ağ güvenliği alanında kurumsal ürünlere imza atan Netasq’ın, yüksek performans, tam kontrol ve kesintisiz koruma arayan şirketler için tasarlanan yeni sürümü piyasaya sürüldü. Netasq’ın 9. Sürümü, kurumlara eklenen güçlü özellikleri ile ağ güvenliği konusunda eskisinden çok daha etkin bir şekilde destek oluyor. IPS odaklı mimarisi sayesinde ağdaki veri akışını daha yüksek hızda ve çok daha detaylı bir şekilde inceleyebilen yeni ürün, Netasq NG serisi ile yüzde 50 daha yüksek performans sağlıyor. Ayrıca, VMware uyumlu ürün sayesinde sanal ağlar da yüksek koruma olanağına kavuşuyor.
Kurumlar açısından ağ güvenliğinin sürekli olması hayati bir konu olduğundan Netasq’ın 9. sürümü yedekli çalışma özelliğini de beraberinde getiriyor. Böylece beklenmeyen bir durumla karşılaşıldığında şirket yedekler üzerinden çalışmaya devam ediyor ve iş akışı sekteye uğramıyor.
‘SSL paketi inceleme’ özelliği ve çekirdek katmanda ağ güvenliğini IPS uygulaması ile bir üst seviyeye çıkaran saldırı önleme motoruna sahip ürün, IPS imza veritabanında bir atağa ait imza olmasa dahi RFC uyumluluk kontrolü ve davranış analizi sayesinde ağ katmanı ile uygulama katmanı arasındaki gelişmiş tüm tehditleri algılayıp gerçek zamanlı olarak temizleyebiliyor.
Web tabanlı yükleme aracı, ürünün kurulum sürecini çok kolay bir hale getiriyor. Karmaşadan uzak ve yalın bir yönetim arayüzüne sahip olan ürün, bu sayede kullanıcıların yanlış ayar yaparak güvenlik açığı oluşturma riskini önemli ölçüde azaltıyor.

Bilgi için: www.netasq.com
ETİKETLER : Sayı:828
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN