Ürün Teknoloji 23 OCAK 2011 / 18:00

Artık overclock yapmak çok kolay

Asus’un anakartlarında overclock (hız aşırtma) sistemin doğal bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Asus, düzenlediği basın toplantısıyla yeni nesil sistemlerin ihtiyaç
duyduğu teknolojilerle donatılan yeni anakart serisini tanıttı. Asus Teknik Pazarlama Uzmanı Recep Kulan’ın tanıttığı anakartlar arasında Asus P8P67, Asus ROG Maximus IV Extreme ve Asus TUF Serisi SABERTOOTH P67 yer aldı.

Akıllı telefon üzerinden bile overclock yapılabiliyor
Recep Kulan yaptığı sunumda özellikle P8P67 üzerinde durdu. Kulan, geliştirilen overclock yazılımının ne denli kolay çalıştığını gösterdi. Eski kullanıcıların başına geldiği gibi anakartı
yakma tehlikesinin ortadan kalktığını Asus yeni yazılım ve donanımıyla garanti ediyor. Overclock için sadece bir akıllı telefonun yeterli olduğunu vurgulayan Kulan, tek tuşa basarak istenen verimlilikteki hıza ulaşılabildiğini toplantı sırasında gösterdi.
Asus P8P67 model anakartta çift mikroişlemci gücü tasarım ile EPU (Enerji İşleme Birimi) ve TPU (TurboV İşleme Birimi) olmak üzere iki bütünleşik yonga kullanımına öncülük ediyor. DIGI+VRM sayısal güç tasarımı barındıran yeni nesil Çift Mikroişlemci Gücü 2 Tasarımı, Intel VRD 12 mimarisini temel alıyor.
Yeni Asus DIGI+ VRM, kullanıcılara optimize edilmiş performans, yüksek sistem kararlılığı ve daha yüksek güç verimliliği sağlamak üzere esneklik ve hassasiyet sağlayarak, güç kontrolü için programlanabilir bir mikro işlemci barındırıyor.
Asus DIGI+VRM, farklı ayarlarla iki kat daha hassas talebe bağlı güç sağlıyor ve performans tam potansiyeline  ulaşıyor. Overclock aralığını artırmak için geleneksel BIOS ayarlarını veya yeni ve özel AI Suite II yazılımını kullanmak yeterli oluyor. Asus DIGI+VRM, VRM yaygın spektrumunu etkinleştirerek sistem stabilitesi artırmak üzere, radyasyon parazitini yarıya indirerek ve Vcore güç gürültüsünü azaltarak frekansları ayarlıyor.
ETİKETLER : Sayı:805
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN