Ürün Teknoloji 13 MART 2014 / 15:13

Asus Chromebox'ı tanıttı

ASUS, 360İstanbul’da gerçekleştirdiği etkinlikte, alışılmış bilgisayarların aksine küçük boyutlarıyla yenilikçi PC deneyimi sunan iki yeni ürünü Chromebox ve VivoPC’yi tanıttı.Google web hizmetleri ile iş, eğitim ve ev kullanımı için geliştirilmiş binlerce Chrome Web Store uygulamasından oluşan dünyaya açılan bir kapı niteliğinde olan ASUS Chromebox, günümüz bilgisayarlarının kullanım şekline göre tasarlanmış küçük boyutlu bir PC çözümü olarak öne çıkıyor.

VivoPC ise standart bir masaüstü bilgisayarın sunduğu tüm avantajları kompakt bir kutuya sığdıran, isterseniz evinizdeki televizyona, isterseniz de bir ekrana bağlayıp kullanabileceğiniz eksiksiz ve yenilikçi bir PC.

Etkinlikte sunumuyla yeni ürünleri tanıtan ASUS Türkiye İş Geliştirme Müdürü Erkan Genç, ürünlerle ilgili olarak, “Temel olarak ev kullanıcıları için tasarlanan VivoPC, akıllı cihazlarınızdan erişim sağlayabildiğiniz, ev bilgisayarlarının hantal yapısından farklı olarak tasarlanmış yenilikçi bir cihaz. Bulut erişimi ve DLNA gibi teknolojilerden sonuna kadar faydalanan, güçlü ve özelleştirilebilir donanımıyla bir ev kullanıcısının tüm ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra yepyeni deneyimleri de beraberinde getiriyor. ASUS Chromebox ise yeni Chrome OS işletim sistemine sahip, hesap tabanlı tasarımı sayesinde oturum açarak anında çalışmaya veya eğlenmeye başlayabileceğiniz, evde, sınıfta veya ofiste kullanımı çok kolay olan bir bilgisayar. Çevrimdışı kullanımın da desteklendiği Chromebox, ücretsiz ofis uygulamaları, Google Hangouts ve çocuklar için güvenli bir web ortamı sunan ebeveyn kontrolleri gibi Chrome OS’a özel yenilikler sunuyor.” dedi.

ASUS VivoPC 299Dolar+KDV’den başlayan fiyatlarla satışta bulunurken, ASUS Chromebox ise 219Dolar+KDV’den başlayan fiyatlarla  satışa sunulması bekleniyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics